sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaPoloniaFlorydaWyjątkowa celebracja

Wyjątkowa celebracja

49-lecie Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami – czar wspomnień, prestiżowe grono gości, licząca prawie pół wieku tradycja, a do tego… niezwykle atrakcyjne nagrody!

Bal Polonaise w Miami zawsze był jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyskich i kulturalnych w kalendarzu amerykańskiej Polonii. Fot. Archiwum WEM

Błękitne niebo Florydy, panie w pięknych balowych sukniach, eleganccy mężczyźni w smokingach – Bal Polonaise, który od niemal pół wieku organizowany był co roku na początku lutego w Miami, zawsze był jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyskich i kulturalnych w kalendarzu amerykańskiej Polonii, a towarzysząca mu wyjątkowa atmosfera oraz niezawodna formuła stanowiąca połączenie elegancji i stylu z prawdziwą rozrywką i różnorodnością artystyczną sprawiały, że każdy z balów zapisywał się w pamięci uczestników i w polonijnej historii złotymi zgłoskami.

Niestety, trwa pandemia… ale czy jest to wystarczający powód, aby przerwać kultywowaną od niemal pół wieku tradycję? Zdecydowanie nie! Jednak w obecnej sytuacji na uwadze trzeba mieć bezpieczeństwo, dlatego organizatorzy dorocznych Balów Polonaise wykazali się zarówno kreatywnością, jak i odpowiedzialnością, proponując celebrację tego wydarzenia, jak również 49-lecia istnienia Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami w inny niż dotychczas, wirtualny sposób.

W czasie całej pandemii działaliśmy tak, jak było to możliwe. Staraliśmy się aktywować naszych członków poprzez różne wirtualne komunikaty oraz programy, między innymi wykłady na Florida International University. Nie zostawiliśmy naszych członków i sympatyków podczas pandemii samych sobie. I niejako konsekwencją tego podejścia jest nasz pomysł tegorocznej ceremonii, podczas której uczczona zostanie 49. rocznica istnienia AIPC, a którą postanowiliśmy zorganizować w formie wydarzenia online – w związku z tym, że nie możemy się spotkać w zwykłych warunkach – tłumaczy Beata Paszyc, dyrektor wykonawczy Instytutu.

Wirtualna ceremonia odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia, początek przewidziany jest na godz. 3:00 pm EST. Podczas tego spotkania uczestnicy będą mogli zobaczyć unikalny wywiad z panią Blanką Rosenstiel, założycielką i fundatorką Instytutu, a także wysłuchać krótkich przemówień nagranych na tę okazję przez osoby nagrodzone wcześniej Złotymi Medalami, m.in. znawcę historii Polski prof. Normana Daviesa, hollywoodzką aktorkę Stefanie Powers czy dr Marię Siemionow, znakomitą chirurg plastyczną, która dokonała czwartej na świecie i pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia części twarzy. Zaprezentowane zostaną także specjalne przesłania skierowane do organizatorów i uczestników, m.in. od Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy, ambasadora RP w Waszyngtonie Piotra Wilczka i Anny Marii Anders, córki gen. Władysława Andersa, byłej senator RP, a obecnie ambasador Polski we Włoszech. W programie nie zabraknie też filmów przypominających bale sprzed lat, począwszy od tych, które miały miejsce w latach 80., po czasy współczesne. Kulminacją tego niesamowitego wydarzenia będzie loteria fantowa, w której łączna pula nagród wynosi aż 20,000 dolarów! Szansę na wygranie któregoś z wielu niezwykle atrakcyjnych fantów można zyskać, wnosząc donację w kwocie 100 dolarów – w ramach tej opłaty każdy zyska członkostwo w Instytucie oraz weźmie udział w loterii. Warto, bo jest to nie tylko szansa na uśmiech losu, ale również forma wsparcia AIPC – instytucji, która od 50 lat niestrudzenie promuje w Ameryce polską kulturę i dokonania Polaków.

Co można wygrać? Wśród nagród są na przykład dwa bilety fundowane przez PLL LOT z wybranego miejsca w USA do Polski – w dwie strony, czterogodzinny rejs jachtem po wodach Miami, karnet na cały sezon muzyczny West Palm Beach ufundowany przez Chamber Music Society of Palm Beach czy voucher pokrywający koszt pobytu przez dwie doby hotelowe w historycznym hotelu Eden Roc w Miami Beach. Lista nagród poniżej.              


Loteria z okazji 49-lecia AICP – atrakcyjne nagrody:


Więcej informacji o ceremonii można znaleźć na stronie www.ampolinstitute.org, natomiast szczegółowe informacje o loterii, nagrodach oraz rejestracja na loterię dostępna jest tu: https://ampolinstitute.com/raffle-2021/

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -