wtorek, 19 października, 2021
Strona głównaPoloniaPensylwaniaSpotkanie dla Kobiet w Amerykańskiej Częstochowie

Spotkanie dla Kobiet w Amerykańskiej Częstochowie

W tegoroczną niedzielę palmową do Amerykańskiej Częstochowy licznie przybyły kobiety, aby uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, przygotowanym szczególnie dla pań. Uczestniczki Spotkania dla Kobiet przyjechały z New Jersey, Nowego Jorku, Connecticut, Maryland, Massachusetts oraz z Pensylwanii, aby wzajemnie motywować się do wprowadzania dobrych zmian w swoim życiu. Już od pierwszych chwil, odczuwalna była przyjazna atmosfera i jeden cel – spotkanie z Maryją, aby zainspirować się Jej postacią i poczuć więcej szczęścia w swoim sercu.

W Amerykańskiej Częstochowie odbyło się spotkanie rekolekcyjne dla kobiet. Fot. Ryszard Dziedzic

Spotkanie dla kobiet rozpoczęło się od wspólnej modlitwy w kaplicy Matki Bożej, której towarzyszyła radość i wspólny śpiew. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył o. Tadeusz Lizińczyk. Po Mszy uczestniczki wzięły udział w nabożeństwie Gorzkich Żali. Przed opuszczeniem kościoła, każda z kobiet zgromadzonych u stóp ołtarza, otrzymała błogosławieństwo, a następnie cała grupa udała się na wspólny lunch. 

W dalszej części spotkania odbyła się konferencja o. Tadeusza Lizińczyka „Idę ze szczęściem w sercu jak Maryja – wzór kobiety spełnionej”. Podczas konferencji uczestniczki wysłuchały pięknych refleksji o Owocach Ducha Świętego, przynoszących spełnienie w kobiecym życiu. Przedstawiane treści trafiały prosto do serc zasłuchanych kobiet i dawały podpowiedzi o tym, jak szukać swojego wewnętrznego szczęścia. 

Fot. Ryszard Dziedzic

Kolejna część spotkania została przeprowadzona przez Darię Żarczyńską. Były to „Ćwiczenia z pomnażania szczęścia w sercu”. Ta część dotyczyła praktycznych aspektów odczuwanego szczęścia. Główny nacisk został położony na kobiece emocje, a także na myśli i przekonania, które każda kobieta nosi na swój własny temat. Ponieważ bardzo często emocjonalne aspekty działania, mocno przeszkadzają w odczuwaniu kobiecego szczęścia – spotkanie było w większości skoncentrowane na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak zadbać o własne emocje.

Spotkanie zakończyło się przy kawie i cieście, a także na odpowiedziach na pytania. Refleksjom nie było końca. Atmosfera panująca na spotkaniu była niezwykła i utwierdziła nas w przekonaniu, że kobiety powinny wspierać się w dobrych zmianach w swoim życiu. Powinny także wzajemnie się inspirować oraz wydobywać z siebie wewnętrzne szczęście, piękno i dobro, aby promieniować nim na otoczenie. 

Fot. Ryszard Dziedzic

W najbliższych planach są kolejne tego typu inicjatywy. Oprócz następnych, jednodniowych Dni Skupienia, w planach są także 3-dniowe rekolekcje weekendowe przeznaczone dla kobiet. W sprawie informacji i zapisów można się kontaktować pod adresem e-mail: daria.zarczynska@gmail.com.

Daria Żarczyńska

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -