czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyWspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w kościele św. Cyryla i Metodego w...

Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w kościele św. Cyryla i Metodego w Boonton

19 października minęła 38. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. Z tej okazji, na zaproszenie Stowarzyszenia „Pamięć”, przybył do New Jersey bratanek ks. Jerzego, Marek Popiełuszko – prezes Fundacji im. Ks. Jerzego Popiełuszki „Dobro”.

W niedzielę, 23 października, uczestniczył w uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny w kościele św. Cyryla i Metodego w Boonton. Na mszy obecni byli też działacze opozycji antykomunistycznej, którzy przywieźli ze sobą sztandar „Solidarności”. Mszy świętej przewodniczył ks. Łukasz Iwańczuk, proboszcz parafii w Boonton.

Po nabożeństwie Marek Popiełuszko przybliżył wszystkim informacje o Fundacji „Dobro” oraz o projekcie budowy muzeum – Domu Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w rodzinnych Okopach, które będzie opowiadać o życiu i tragicznej śmierci kapłana. Na ten cel można było zakupić cegiełki, które wesprą budowę muzeum. Więcej na temat tej inicjatywy dowiedzieć się można na stronie: www.FundacjaPopieluszko.pl.

Po mszy odbyło się spotkanie z Markiem Popiełuszko, podczas którego miała miejsce projekcja filmu pt. „Cud wiary” oraz prezentacja wystawy dr Katarzyny Maniewskiej z IPN o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Był też czas na pytania, dyskusję oraz świadectwa uzdrowień za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego.

opr. WEM
Fot. Stowarzyszenie „Pamięć”

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -