wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyWspólny wysiłek zwieńczony sukcesem

Wspólny wysiłek zwieńczony sukcesem

W niedzielę, 25 września, w kościele pw. Św. Cyryla i Metodego w Boonton, NJ odbył się po polskiej mszy św. rodzinny piknik parafialny. Okazał się wielkim hitem, bo mimo dużej konkurencji w postaci innych parafialnych pikników w tym samym dniu, np. w Hewitt czy w Newark oraz święta miasta tzw. Boonton Day, frekwencja dopisała i licznie przybyli Polacy, Słowacy i Amerykanie należący do parafii razem z rodzinami i znajomymi, ale też okoliczni mieszkańcy miasta Boonton oraz wiele osób z miejscowego klubu seniora.

W trakcie imprezy można było skosztować smacznych polskich potraw, np. własnego wyrobu pierogów z serem, mięsem lub kapustą i grzybami, gołąbków, kiełbasy z grilla, kaszanki, bigosu czy kapusty z kiełbasą, były też zapiekanki, sałatki, świeże pieczywo itd. A dla dzieci największą frajdą były gofry z owocami i bitą śmietaną, lody i tzw. „slushies”. Były też ciasta, kawa i herbata, wino i drinki. Jedzenie i napoje w dużej mierze przygotowali i ufundowali parafianie, ale piknik wsparły też firmy Bacik i Adamba.

Piknikowi towarzyszyła oprawa muzyczna. DJ Paweł puszczał popularne przeboje w klimacie disco polo, doskonałe do zabawy, natomiast duet Barbary i Janusza Pogorzelskich roztańczył uczestników pikniku w sali przykościelnej szkoły przy akompaniamencie hitów z ubiegłego stulecia.

Zadbano także o atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanego zamku, fotobudki, malowania twarzy i gier oraz zabaw, w których mogły brać udział.

Obecne były też stoiska Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej i Thermomixu, gdzie ich reprezentanci mieli okazję zaprezentować swoje usługi.

Atrakcją była również loteria fantowa, w której można było wygrać kosze podarunkowe ofiarowane przez parafian, słodycze od firmy Adamba, zestawy z winami, bony pieniężne oraz oryginalne akwarele namalowane przez najstarszą parafiankę kościoła w Boonton – panią Helenę. Przeprowadzono też licytację pierścionka z białego złota. Piknik zakończył się około godziny 8 wieczorem.

Dochód z pikniku przeznaczony zostanie na potrzeby kościoła, w tym na konieczne remonty w świątyni i w salce pod kościołem oraz w zakrystii, odrestaurowanie drzwi wejściowych, naprawę schodów przy głównym wejściu, renowację terenu przy kościele, usprawnienie kuchni i odświeżeniu sali w szkole obok, by można je było wynajmować na imprezy i różne wydarzenia.

Cieszymy się, że nasza parafia się tak odnawia i duchowo, i praktycznie – finansowo! – podsumowuje Agnieszka Wilkins z parafii św. Cyryla i Metodego w Boonton.Dziękujemy ks. Łukaszowi Iwańczukowi za sponsorowanie pikniku i duchowe wsparcie oraz za pomoc w załatwieniu wymaganych przez władze miasta zezwoleń, co umożliwiło zorganizowanie pikniku na świeżym powietrzu przed kościołem. Jesteśmy wdzięczni za uczestnictwo, donacje oraz wszelką pomoc, serdecznie dziękujemy tym, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do sukcesu tego pierwszego od trzech lat pikniku w parafii Św. Cyryla i Metodego w Boonton, NJ! – dodaje, zapraszając już teraz do udziału w następnym pikniku lub zabawie, jakie będą organizowane przez parafię. 

opr. WEM
Fot. Archiwum parafii św. Cyryla i Metodego w Boonton

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -