poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkMinister Andrzej Dera odwiedził Polską Szkołę im. św. Maksymiliana M. Kolbego w...

Minister Andrzej Dera odwiedził Polską Szkołę im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Riverhead

Minister Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP odwiedził Polską Szkołę im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Riverhead, NY. Minister Dera podczas spotkania reprezentował Agatę Kornhauser-Dudę, której plany wizyty uległy zmianie w związku z uczestnictwem wraz z prezydentem Andrzejem Dudą w pochówku zmarłego dzień wcześniej Edwarda Mosberga, polskiego Ocalałego z Holokaustu.

Minister Andrzej Dera przekazał na ręce dyrektor Polskiej Szkoły w Riverhead Ewy Załusińskiej Flagę RP od prezydenta Andrzeja Dudy. Fot. KPRP

Szkoła im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Riverhead obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji prezydencki minister przekazał placówce flagę RP od prezydenta Andrzeja Dudy. Minister Dera wyraził uznanie dla wkładu szkoły w podtrzymywanie polskości i wychowywanie kolejnych pokoleń młodych ludzi w duchu poczucia patriotyzmu i związku z krajem pochodzenia. Akcentował, że „przez pięćdziesiąt lat nauczyciele przekazywali dzieciom to, co jest najcenniejsze: miłość do naszej ojczyzny”.

Proboszcz parafii św. Izydora w Riverhead o. Krzysztof Drybka i minister Andrzej Dera. Fot. KPRP
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera spotkał się z nauczycielami i rodzicami tworzącymi społeczność Polskiej Szkoły w Riverhead, która obchodzi 50-lecie istnienia. Fot. KPRP

Uczniowie przygotowali występ, podczas którego zaprezentowali nie tylko talenty artystyczne, ale bardzo dobrą znajomość języka polskiego. Podczas spotkania członkami szkolnej społeczności Andrzej Dera wyeksponował szczególną rolę rodziców, którzy jako pierwsi nauczyciele swoich dzieci zaszczepiają w nich patriotyzm i miłość do Polski. Podkreślił, że na całym świecie Polacy stanowią wspólnotę kierującą się tymi samymi wartościami.

Fot. KPRP
Fot. KPRP
Fot. KPRP

Szkoła blisko współpracuje z polską parafią św. Izydora w Riverhead, gdzie minister Andrzej Dera spotkał się z proboszczem ks. Krzysztofem Drybką i przedstawicielami Rady Parafialnej. W spotkaniu uczestniczyli także: o. Mikołaj Socha – wikary parafii Św. Izydora w Riverhead, Abbey Swiatkowski – dyrektor St. John Paul II Regional School, ks. Piotr Narkiewicz – opiekun szkoły regionalnej z Greenport, ks. Janusz Lipski – proboszcz parafii polskiej w Southampton, ks. Ryszard Ficek – proboszcz polskiej parafii w Cautchoge oraz Ewa Załusińska – dyrektor Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Riverhead.

opr. WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -