poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkLOT i JetBlue zacieśniają współpracę

LOT i JetBlue zacieśniają współpracę

Polskie Linie Lotnicze LOT poszerzyły współpracę z JetBlue Airways – jedną z największych linii lotniczych w USA. Dzięki umowie zawartej przez przewoźników, na jednym bilecie lotniczym Polacy będą mogli podróżować do miejsc obsługiwanych przez amerykańskie linie, zarówno do portów w USA, jak i w Meksyku, Gwatemali, na Kubie i Karaibach.

O podpisaniu umowy Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały podczas spotkania, które odbyło się 3 października w polskim konsulacie w Nowym Jorku. Fot. Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku

Zawarte przez PLL LOT porozumienie pozwoli pasażerom z Polski polecieć w ramach jednego biletu lotniczego do wszystkich miast, jakie w Ameryce Północnej obsługuje JetBlue. Umowa ta oznacza bowiem jednolitą politykę bagażową i warunki taryfowe. Wszystkie odcinki lotu traktowane są jako jedna podróż. A jeśli np. lot z Polski do USA zostanie opóźniony, pasażer będzie miał gwarancję przebukowania biletu na kolejny rejs amerykańskiej linii.

JetBlue jest największym przewoźnikiem na lotniskach w Nowym Jorku, Los Angeles, Bostonie, Fort Lauderdale-Hollywood i Orlando na Florydzie a także San Juan na Karaibach. Zawarta umowa może więc być dużym ułatwieniem dla pasażerów planujących podróż z i do miast, między którymi LOT nie obsługuje bezpośredniego transatlantyckiego połączenia.

Oficjalne ogłoszenie rozszerzenia współpracy między PLL LOT a JetBlue miało miejsce 3 października w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Dla polskiego narodowego przewoźnika to kolejny krok do zwiększenia swojej obecności biznesowej w Ameryce.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -