sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutWsparcie dla zdolnej młodzieży

Wsparcie dla zdolnej młodzieży

W czwartek, 17 czerwca, podczas uroczystości, która odbyła się w Polskim Domu Narodowym w Hartford, ogłoszono nazwiska pięciu studentów, którym Klub Kultury Polskiej Greater Hartford Inc. przyznał stypendia im. Jennie Marconi-Javorski.

Tegoroczni stypendyści – od lewej: Damian Kret, Julia Nowak, Victoria Pietrucha, Jessica Szaro i Maya Wieckowska. Fot. Fran Pudlo

Tegorocznych stypendystów, zarysowując ich dotychczasowe osiągnięcia, przedstawiły współprzewodnicząca komisji stypendialnej Florence Langridge i Virginia Pudło. Stypendyści otrzymali czeki opiewające na 1000 dolarów.

Maya Wieckowska z współprzewodniczącą Komisji Stypendialnej Virginią Pudło. Fot. Fran Pudlo
Damian Kret współprzewodniczącą Komisji Stypendialnej Virginią Pudło i prezes Klubu Kultury Polskiej Greater Hartford Lilią Kieltyka. Fot. Fran Pudlo

W tym roku stypendia otrzymali: Damian Kret, który wróci na Uniwersytet CT – Hartford Branch, gdzie studiuje biznes, Julia Nowak, która jesienią zacznie uczęszczać na Boston University, studiując inżynierię biomedyczną; Victoria Pietrucha, która podejmie naukę na Uniwersytecie Najświętszego Serca Pana Jezusa w Fairfield, CT, aby uzyskać stopień w pielęgniarstwie; Jessica Szaro, która studiuje weterynarię University of Illinois Urbana-Champaign i Maja Wieckowska, która tej jesieni zacznie studiować biologię na Uniwersytecie w Connecticut – Storrs.

Victoria Pietrucha. Fot. Fran Pudlo
Jessica Szaro. Fot. Fran Pudlo

Tematem tegorocznego eseju, który musieli napisać stypendyści, była Eskadra Kościuszki 303 i kluczowa rola, jaką polscy piloci odegrali w bitwie o Anglię w 1940 roku podczas II wojny światowej, a także ich znaczący wkład w działania wojenne aliantów w powietrzu.

Julia Nowak z współprzewodniczącą Komisji Stypendialnej Florence Langridge. Fot. Fran Pudlo

Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. został założony w 1976 roku w celu ochrony, promowania i dzielenia się historią, kulturą i obyczajami Polski z Amerykanami. Osoby zainteresowane działalnością Klubu oraz członkostwem mogą znaleźć więcej informacji na stronie www.polishculturalclub.org.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -