poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaWniosek o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu

Wniosek o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu

Składamy wniosek o odwołanie szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu – zapowiedział szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Liczyłem na refleksję i przeprosiny z jego strony, ale brnie dalej, wypisując coraz większe bzdury – ocenił.

Przewodniczący PO Borys Budka podczas konferencji prasowej w Sejmie, 13 maja. Temat konferencji: Raport NIK nt. „wyborów kopertowych”. Fot. Albert Zawada/PAP

„Liczyłem na refleksję i przeprosiny ze strony posła #Terlecki.ego. Zamiast tego brnie dalej, wypisując coraz większe bzdury. Dla takich jak on nie powinno być miejsca w polityce. Dlatego składamy wniosek o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu. Dość kompromitowania Polski” – napisał na Twitterze Budka.

Zapowiedź szefa Platformy wiąże się z wpisami, które Terlecki zamieścił w piątek w mediach społecznościowych. Polityk PiS odnosił się w nich do informacji, że liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska będzie gościem Campusu Polska Przyszłości – wydarzenia, które organizuje Ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska na przełomie sierpnia i września. Wśród zapowiedzianych przez prezydenta Warszawy, wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego gości jest też burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony.

„Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników” – napisał Terlecki w piątek na Twitterze.

Wpis ten wicemarszałek Sejmu uzupełnił postem na Facebooku. „Oburzonym moim tt wyjaśniam, że w czasie gdy polski rząd upomina się w Europie o wsparcie dla wolnej Białorusi, walczy o prawa polskiej mniejszości, finansuje niezależną telewizję, udziela białoruskim działaczom różnorodnej pomocy, pani Cichanouska zgadza się brać udział w mityngu opozycji, która w Polsce nie uznaje wyniku demokratycznych wyborów, kwestionuje legalność państwowych instytucji i wspiera łamiących prawo sędziów. W dodatku pani Cichanouska ma tam występować razem z liderem opozycji wobec rządu Victora Orbana. Gratuluję pomysłu. Co innego spotykać się z kim tylko ma ochotę, a co innego brać udział w werbunku antyrządowych kadr. Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków” – napisał.

Do tłita Terleckiego Cichanouska odniosła się w wypowiedzi dla TVN24. Jej zdaniem jest to „bardzo dziwny” wpis. „W tej sytuacji to nie jest w porządku wobec Białorusinów. Istnieje porozumienie wśród wszystkich ugrupowań politycznych sprzeciwiających się wobec tego, co się dzieje na Białorusi. Białoruś jednoczy w tym szczególnym momencie. Kraje się jednoczą, partie się jednoczą” – powiedziała Cichanouska.

Agnieszka Ziemska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -