niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaPremier zaprasza samorządowców do współpracy

Premier zaprasza samorządowców do współpracy

Do współpracy w realizacji programu Polski Ład zaprosił w sobotę wszystkich samorządowców premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Sanoku.” Zapraszam dosłownie wszystkich, niezależnie od barw politycznych, bo Polski Ład ma rzeczywiście łączyć” – podkreślił premier.

Premier Mateusz Morawiecki (C), burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski (P) oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba (L) podczas briefingu prasowego w Sanoku, 5 czerwca. Spotkanie dot. budowy mostu na Sanie. Fot. Darek Delmanowicz/PAP

Szef rządu podczas konferencji prasowej poświęconej budowie nowego mostu przez San w Sanoku (woj. podkarpackie) zwrócił się do samorządowców z apelem o współpracę przy programie społeczno-gospodarczym Polski Ład.

Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów”, ma kosztować ok. 65 mln zł. Przeprawa zastąpi 40–letni most, który miał być obiektem tymczasowym.

„Polski Ład to ogromny program inwestycji. Dlatego drodzy burmistrzowie, prezydenci, wójtowie, starostwie gorąco zachęcamy do współpracy w ramach Polskiego Ładu, którego częścią jest program odbudowy po COVID-19, do analizy różnych projektów infrastrukturalnych. Takich projektów, które przyciągną kolejnych inwestorów, po raz kolejny zmniejszą bezrobocie, zwiększą zatrudnienie w waszych miastach, powiatach i gminach” – podkreślił.

Premier dodał, że plan rządu na najbliższe lata jest skupiony na inwestycjach: „drogowych, kolejowych, infrastrukturalnych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, energetycznych, internetowych”. „Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich włodarzy miast, gmin, powiatów do współpracy. Dosłownie wszystkich, niezależnie od barw politycznych, bo Polski Ład ma rzeczywiście łączyć” – zaznaczył Morawiecki.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie II progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), emerytura bez podatku do 2500 zł, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania z wkładem własnym gwarantowanym przez państwo i dom do 70 m kw. bez formalności.

Mateusz Mikowski, Agnieszka Pipała/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -