piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkWizyta Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy na Brooklynie

Wizyta Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy na Brooklynie

Jednym z punktów nowojorskiej wizyty Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy było spotkanie z polonijną społecznością na Brooklynie. 21 września Agata Kornhauser-Duda odwiedziła parafię Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie, gdzie zwiedziła świątynię oraz spotkała się z przedstawicielami lokalnej Polonii.

Pierwsza Dama RP złożyła wizytę w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie i przekazała na ręce ks. Janusza Dymka– proboszcza obchodzącej jubileusz 125-lecia parafii flagę RP. Fot. KPRP

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie obchodzi 125-lecie istnienia. Z tej okazji Pierwsza Dama RP wręczyła na ręce proboszcza ks. Janusza Dymka flagę RP od prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas spotkania z rodakami Pierwsza Dama akcentowała, że w czasie obchodów jubileuszu parafii należy szczególnie podkreślić ogromną rolę jaką spełniała ona i nadal spełnia w środowisku polskich emigrantów.

Przy parafii od 2011 roku działa Polska Szkoła Dokształcająca. Pierwsza Dama podziękowała dyrekcji i nauczycielom z tej placówki za działania na rzecz umacniania tożsamości narodowej Polaków zamieszkałych poza granicami kraju. Podkreśliła, że jest wdzięczna za „dbanie o pamięć historyczną i promowanie Polski w USA”. – Dzięki Państwa postawie Polska ma bardzo dobre notowania w Stanach Zjednoczonych, przyczynia się też ona do podtrzymywania dobrych relacji między oboma krajami – dodała, zwracając się do polonijnej społeczności.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -