czwartek, 18 kwietnia, 2024

Witaj, szkoło!

Polska Szkoła Dokształcająca im. Aleksandra Janty Połczyńskiego w Lakewood, NJ z wielką radością oczekuje na inaugurację nowego roku szkolnego i pierwsze spotkanie ze swoimi uczniami w szkolnych klasach. Dyrektor szkoły Katarzyna Pawka zaprosiła nauczycieli na niezwykłą radę pedagogiczną, która miała miejsce w dniach 28-29 sierpnia. Miejscem spotkania był ośrodek „Spruce Lake” w Pensylwanii.

Miejscem spotkania pedagogów z Polskiej Szkoły w Lakewood był ośrodek Spruce Lake w Pensylwanii. Fot. Archiwum szkoły

Grupa nauczycieli, która w sobotni poranek wyruszyła na spotkanie, miała postawione konkretne zadania: zapoznać się z planem pracy na nadchodzący rok szkolny, wzbogacić swoją wiedzę pedagogiczną o nowe i sprawdzone formy pracy z uczniem oraz odpocząć na łonie natury przed podjęciem nowego wyzwania, jakim jest praca w polonijnej placówce oświatowej.

„Wyjazdowa” rada pedagogiczna odbyła się w ostatni weekend sierpnia. Fot. Archiwum szkoły

Planując kolejne zajęcia, których głównym celem jest nauka języka polskiego oraz zapoznawanie uczniów z polską historią i kulturą, nauczyciele uwzględnili również inne ważne treści, które sprawią, że dzieci z większym zainteresowaniem i zaangażowaniem będą uczestniczyły w lekcjach. Już w najbliższym czasie przedstawiciele szkolnej społeczności wezmą udział w uroczystości nadania nowej nazwy ulicy Janta-Połczyńska Way w dzielnicy Elmhurst na Queensie, gdzie znajduje się dom patrona szkoły. Kolejne wydarzenie będzie miało miejsce 22 października, kiedy to uczniowie i nauczyciele, pragnąc upamiętnić postać wyjątkowego Polaka, jakim był św. Jan Paweł II, urządzą wyjątkową wieczornicę. W grudniu podczas tradycyjnych jasełek świętowany będzie jubileusz istnienia szkoły. Po przerwie (spowodowanej pandemią) dla uczniów kochających polski taniec ludowy powracają też spotkania w ramach Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Maki. Pomysłów na ciekawe i sprawdzone formy pracy z uczniami było wiele. Każdy z uczestników spotkania mógł podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Fot. Archiwum szkoły

Nastrój panujący podczas tak niecodziennej rady pedagogicznej był wyjątkowy! Piękno otaczającej przyrody oraz obecność drugiego człowieka sprawiły, że czekające na nauczycieli zadania i nowe wyzwania w pracy z młodymi ludźmi wydają się być łatwe do zrealizowania. Za możliwość uczestniczenia w spotkaniu pedagodzy są wdzięczni sponsorom oraz organizatorce wyjazdu – dyrektor Katarzynie Pawka.

Spotkanie dodało pedagogom energii, która na pewno przyda się w nowym roku szkolnym. Fot. Archiwum szkoły

Zajęcia w Polskiej Szkole w Lakewood rozpoczynają się 10 września o godzinie 5:00 pm przez ZOOM. Natomiast 17 września o godzinie 5:00 pm odbędzie się spotkanie w Lakewood Piners (Holy Family School) 1143 E County Line Rd., Lakewood, NJ.

Nauczyciele, którzy wzięli udział w spotkaniu, mieli okazję zapoznać się z planem pracy na zbliżający się rok szkolny oraz odpocząć na łonie natury. Fot. Archiwum szkoły

Szczegółowe informacje dostępne na: www.lakewoodpolishschool.com

Joanna Kwiatek

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -