wtorek, 3 października, 2023

Polski Festiwal w Salem

W niedzielę, 29 sierpnia, w Salem odbył się Polski Festiwal, zorganizowany przez Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia. Uczestnicy mogli liczyć na pyszne, polskie jedzenie oraz zabawę przy tanecznej muzyce. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych!

Piknik się udał, cieszył się dobrą frekwencją, dzięki dobremu jedzeniu i muzyce granej przez zespół Daniel Band. Gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez Polską Szkołę w Salem i parafian również przyciągnęły całe rodziny. Atrakcją były też wozy: policyjny i strażacki, oba cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i ich ojców – relacjonuje ks. Robert Będziński, rektor sanktuarium. Impreza miała charakter plenerowy, ale w budynku szkolnym można było zjeść posiłek, kupić domowe wypieki oraz religijne pamiątki sprzedawane w sklepiku.

Kiedy można spodziewać się kolejnych, polonijnych wydarzeń? – Na razie trudno coś planować na jesień, bowiem w związku z wciąż trwającą pandemią nadal zmieniają się przepisy i pojawiają się nowe zalecenie i obostrzenia – zauważa ks. Będziński. Bieżące informacje o planowanych wydarzeniach można znaleźć na facebooku Sanktuarium oraz oczywiście w „Białym Orle”!

JLS
Fot. facebook.com/st.JohnPaulIIofDivineMercy/

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -