wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutDożynki w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

Dożynki w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

W niedzielę, 29 sierpnia, franciszkańska parafia św. Michała Archanioła w Bridgeport, CT przeżywała swoje doroczne dożynki. Przygotowania trwały cały tydzień, a kulminacyjnym momentem wydarzeń była uroczysta msza św., podczas której w procesji przyniesiono do ołtarza symboliczne płody ziemi: kwiaty, owoce, warzywa, zioła, zboża, chleb dożynkowy i miód.

Wyrazem wdzięczności za Boże błogosławieństwo był przygotowany na tę okazję dożynkowy wieniec, niesiony przez ubrane w odświętne stroje ludowe parafianki. Proboszcz, o. Norbert Siwiński, mówił w kazaniu o wdzięczności Bogu za otrzymane dary i radości z rzeczy prostych – w duchu św. Franciszka z Asyżu.

Po mszy uczestnicy dożynek spotkali się w sali parafialnej, aby wspólnie świętować radość spotkania przy wiejskim stole i wspaniałych regionalnych chłodnikach.

26 września polska parafia będzie przeżywać odpust św. Michała Archanioła. Po mszy świętej przewidziany jest wspólny posiłek i festyn parafialny, który odbędzie się na parkingu przykościelnym. Bliższych informacji na temat odpustu udziela biuro parafialne: tel. 203-334-1822.

JLS
Fot. Archiwum parafii

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -