niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaWielkanoc w Amerykańskiej Częstochowie

Wielkanoc w Amerykańskiej Częstochowie

Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA uchodzi za duchową stolicę amerykańskiej Polonii. Nic więc dziwnego, że obchody Wielkanocy, czyli najważniejszego dla chrześcijan święta, miały w Amerykańskiej Częstochowie wyjątkowo uroczysty przebieg.

Triduum Paschalne ma liturgię niezwykle bogatą w symbole, a tradycyjne obrzędy i oprawa towarzysząca nabożeństwo odbywającym się w te dni pozwoliły wiernym, którzy licznie przybyli w tym okresie do Amerykańskiej Częstochowy, głębiej i bardziej refleksyjnie przeżyć święta.

W Niedzielę Palmową do świątyni przyniesione zostały barwne i wysokie wielkanocne palmy. W Wielki Czwartek celebrowano pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia przez Jezusa dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. W Wielki Piątek modlono się przy stacjach drogi krzyżowej, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. W Wielką Sobotę nie zabrakło tradycyjnej święconki, a wieczorem odprawiona została msza święta z poświęceniem wody i ognia.

Niedzielę Wielkanocną zainaugurowała tradycyjna procesja rezurekcyjna, w której wierni modląc się i śpiewając przeszli wokół świątyni, obwieszczając światu swą radość z faktu, że oto zmartwychwstał Chrystus.

JS
Fot. czestochowa.us

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -