wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaPoloniaNowy JorkWielkanoc na Long Island mimo pandemii

Wielkanoc na Long Island mimo pandemii

Działalność polonijnych organizacji w tym pandemicznym czasie nie jest prostą sprawą. Wpływają na to nie tylko obostrzenia władz, ale też atmosfera z tym związana, czyli niepokój o zdrowie najbliższych czy obawa o utratę pracy przez dorosłych członków rodziny. Jednak Polonia stara się nawet w tak niesprzyjających warunkach podtrzymywać polskie tradycje, a okazją do tego niewątpliwie były Święta Wielkanocne.

W polskich przedszkolach na Long Island zorganizowano dla dzieci wielkanocne zajęcia, podczas których przedszkolaki tworzyły własnoręcznie świąteczne dekoracje i poznawały polskie zwyczaje. Korespondentka „Białego Orła” odwiedziła Kids Academy w Lindenhurst, przedszkole pod patronatem Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Z. Herberta w Copiague, a także placówkę wychowawczo-edukacyjną, w skład której wchodzą: Bilingual Service Inc., School of English, Day Care wraz z polskim przedszkolem Skrzacik – 3 K for All na Ozone Park i uwieczniła wielkanocne zajęcia na zdjęciach.

Świąteczny czas zmobilizował również lokalną Polonię do działań charytatywnych. Zarząd International Parents of Long Island Inc. przygotował ok. 20 świątecznych koszyczków dla dzieci, a Zajączek i Kurczak zawieźli je do rodzinnych domów maluchów. Urszula Brożek, fizykoterapeutka z Copiague i właścicielka Allied Physical Therapy, przygotowała z grupą najmłodszych joginów i ich rodziców oraz z pomocą świątecznego zajączka i kurczaka akcję charytatywną dla chorej na serce Oliwii. Podczas zajęć zebrano $235, a na facebooku ok. $900.

Elżbieta Popławska, WEM
Fot. Elżbieta Popławska

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -