sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaWiadomościPoloniaDo Polski tylko z „paszportem zdrowotnym”?

Do Polski tylko z „paszportem zdrowotnym”?

Od 15 czerwca podróż do krajów Unii Europejskiej możliwa będzie tylko dla osób zaszczepionych lub z negatywnym testem na Covid-19.

Unijny komisarz do spraw rynku wewnętrznego zapowiedział, że od połowy czerwca paszport zdrowotny będzie dostępny we wszystkich unijnych państwach. Fot. Radio Rampa

– Unia Europejska wprowadzi tak zwany „paszport zdrowotny” od 15 czerwca – poinformował unijny komisarz Thierry Breton w wywiadzie dla francuskich mediów. Dokument ten będzie wymagany, aby móc podróżować pomiędzy krajami członkowskimi.

Unijny komisarz do spraw rynku wewnętrznego zapowiedział, że od połowy czerwca paszport zdrowotny będzie dostępny we wszystkich unijnych państwach. Certyfikat będzie zawierał informacje dotyczące przejścia choroby, zaszczepienia na COVID-19 lub nabycia odporności na koronawirusa. Unijny komisarz wskazał, że paszport będzie dostępny w formie elektronicznej lub papierowej. Dokument będzie można uzyskać w urzędzie lub na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia w każdym unijnym państwie.

Paszport zdrowotny będzie sprawdzany przed podróżą samolotem, ale także podczas masowych imprez, czy w niektórych budynkach publicznych, np. w instytucjach kultury. W przypadku braku posiadania paszportu wymagany będzie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Paszport pozwoli na wznowienie międzynarodowych podróży i na otwarcie wszystkich miejsc, zamkniętych z powodu pandemii.

Radio Rampa

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -