niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutWielka Orkiestra znów zagrała zagrała w Małej Polsce

Wielka Orkiestra znów zagrała zagrała w Małej Polsce

„Drodzy mieszkańcy Connecticut i okolic, jesteście niesamowici! To dzięki Wam podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy 14,249.49 dolarów oraz 180 zł” – piszą osoby odpowiedzialne za organizację zbiórki na rzecz WOŚP w Connecticut i dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Wolontariusze 27 stycznia kwestowali na Broad Street. Fot. Facebook

Zbiórka na Broad Street

Motywem przewodnim tegorocznego finału były „Płuca po pandemii”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego szpitalnego sprzętu pulmonologicznego dla dzieci i dorosłych.

Zbiórka w New Britain zaczęła się już w sobotę, 27 stycznia. „Zrobiliśmy małą zadymę w środku zimy, rozgrzewając atmosferę na Broad Street, najpierw kwestując z puszkami i serduszkami przed sklepami i kościołem, a wieczorem, w podziękowaniu za hojność, zagraliśmy koncert w Klubie Sokolnia” – piszą organizatorzy. Do puszek wolontariuszy wpadały hojne datki, a wieczorny koncert zgromadził wiele osób i był okazją nie tylko do wsparcia zbiórki na rzecz WOŚP, ale też do zabawy w gronie osób, które łączy ta sama idea i wspólne wartości.

Polonijne biznesy i organizacje hojnie wsparły tegoroczną zbiórkę. Fot. Facebook

O oprawę muzyczną zadbał zespół Raspberry Goats. Do wspólnego muzykowania, orkiestrowania i tańczenia dołączyli Jarek Majka z córką Olą, zespół taneczny Nova Dance pod przewodnictwem Nicole Joanna Pierzchalski oraz DJ Rafał z zespołu Galicja. Dodatkowo, w atmosferze gorącej rywalizacji, wolontariusze Wielkiej Orkiestry prowadzili aukcje licznych podarowanych przedmiotów.

„Tu wszystko gra OK!”

W niedzielę, 28 stycznia, WOŚP zagrała w PD Club – i nie stanęła temu na przeszkodzie nawet śnieżna aura. „Andrzej Mazur otworzył koncert, przepięknie grając na skrzypcach, Acoustic Trio+ (w składzie Łukasz Teczar, Janusz Letniowski, Tomasz Burek i Anna Dudek) bawiło się muzyką tak wyśmienicie, że publiczność nie chciała, żeby zeszli ze sceny, a Dorota Kościuk-Borkowski wprowadziła publiczność w zadumę, śpiewając kilka swoich ulubionych utworów prosto z serca” – relacjonują organizatorzy. Kasia Nowak, na co dzień agentka nieruchomości, rozgrzała zgromadzonych gości do tańca, Daniel Moczulski z Daniel Band US poderwał do tańca pozostałych, którzy siedzieli. Do późnych godzin nocnych Polski DJ grał z taką pasją, że nikt nie chciał zejść z parkietu. Drzwi Wielka Orkiestra zamknęła dopiero po północy.

28 stycznia WOŚP zagrała w PD Club. Fot. Facebook

Pomiędzy występami muzycznymi odbyły się liczne licytacje, aukcje i losowania nagród. Zacięte przebijanie się, kto da więcej, motywowało bardzo całą publikę i każdy komuś kibicował. Były pertraktacje telefoniczne, naradzanie się z partnerem lub partnerką, składki w grupie, stanowcze decyzje, a wszystko w duchu pomocy, która poszła na WOŚP.

Fot. Facebook

Hojni i zaangażowani

„Chcieliśmy serdecznie i z całych serc podziękować lokalnym artystom, przedsiębiorcom, sklepom, restauracjom oraz sponsorom – w kolejności, w której pamiętamy, wyróżniając Was wszystkich i nie faworyzując nikogo – za to, że WOŚP w Connecticut zagrała z wielką pompą – to dzięki Wam „Wszystko GRA-ło OK”. To dzięki Wam Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!” – piszą organizatorzy i informują, że swoimi dziełami sztuki na licytacje obdarowali WOŚP: Jerry Malinka, Zofia Soto, Magda Mietus Gawronski, Jerzy Michalski, Barbara Bierc, Ewa Śliwowski, Dorota Kościuk-Borkowski, Anna Jackowska oraz Bernika Mocarski.

Fot. Facebook

Inne przedmioty zostały podarowane przez: Zieleniak Green Grocer, Max Mart, Quo Vadis, Polonia Market (Bristol), Kasia Nowak Realtor z Miale Team w Keller Williams, NewHausGroup, Anna Dudek Spa, Art of Touch, Vic Painting and Renovations, Seven Sun, kwiaciarnia New Britain Flower Shop, agencja Wisła Express, Mariola’s Bakery (Monroe). Sokolnia – Falcon’s Nest Club w New Britain oraz PD Club (Pulaski Democratic Klub) nieodpłatnie udostępniły swoje sale.

Fot. Facebook

Podczas finału WOŚP dostępne były pyszne potrawy podarowane przez: Taste of Poland, Crystal Ballroom, Polish Plate (Southington), Krakus, Zieleniak Green Grocer, Polmart, U Mirka i Marka, Podlasie Meat Market, Polonia Market (Bristol).

Patronat medialny nad imprezami objęły: Polski Express Mass Media, Biały Orzeł i Przegląd. „Dziękujemy również sztabowi WOŚP NJ/NY, pod których skrzydłami działaliśmy w tym roku!” – dodają organizatorzy, składając podziękowania także wolontariuszom. „Była Was dosłownie garstka, ale dowodem Waszej pracy jest tegoroczny wynik kwoty zebranej przez WOŚP w Connecticut. Wasze serca są niezastąpione!”.

Do akcji włączyła się także młodzież. Fot. Facebook

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres wospctnewbritain@gmail.com lub zaglądając na profil na Facebooku – WOSP CT New Britain.

opr. WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -