sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutFinał WOŚP w Stamford i Derby

Finał WOŚP w Stamford i Derby

W niedzielę, 28 stycznia, Polacy na całym świecie kolejny rok z rzędu włączyli się w zbiórkę prowadzoną pod egidą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego, 32. Finału WOŚP zbierano fundusze na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych w Polsce, by można było zadbać o zdrowie płuc nadwyrężone po pandemii.

Do akcji już szesnasty rok z rzędu dołączyła Polonia ze Stamford i Derby. Pięcioro wolontariuszy z Polskiej Szkoły Sobotniej w Stamford: Izabela Falger, Krzysztof Ferenc, Irena Grab, Monika Szkutnik i Irena Grab mimo deszczu wytrwale kwestowało w rejonie kościoła Holy Name of Jesus. Mogli liczyć na ofiarność i życzliwość lokalnej Polonii. Po podliczeniu puszek okazało się, że zebrali kwotę 1,992 dolarów.

Z kolei wolontariuszki z Polskiej Szkoły Sobotniej w Derby zebrały kwotę 1,333.30 dolarów. Razem udało się przekazać w tym roku na konto WOŚP ponad 3 tys. dolarów, a w ciągu 16 lat istnienia sztabu #1301, jak informują w mediach społecznościowych osoby odpowiedzialne za zbiórkę – już ponad 90 tysięcy dolarów! „Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom” – piszą, nie mając wątpliwości, że Orkiestra w Connecticut będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej.

opr. JS
Fot. Archiwum PSS Stamford

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -