piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaDyżur konsularny w Filadelfii

Dyżur konsularny w Filadelfii

Już wkrótce w Filadelfii odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski o polski paszport. Dyżur odbędzie się w sobotę, 2 marca 2024 r., w godzinach 9.00-19.00 w Associated Polish Home – Dom Polski, 9150 Academy Rd., Filadelfia, PA 19114.

2 marca odbędzie się dyżur konsularny w Filadelfii, PA. Fot. Archiwum WEM

Zapisy na dyżur przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.e-konsulat.gov.pl. Zapisy na dyżur zostaną uruchomione w poniedziałek 12 lutego 2024 r. o godz. 20:00 (8:00 PM EST). Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski o wydanie paszportu tylko od osób, które wcześniej zapiszą się na wizytę.

Przed zarezerwowaniem wizyty w sprawie paszportowej należy sprawdzić, czy posiada się wszystkie niezbędne dokumenty, a zwłaszcza: ostatni polski paszport lub inny dokument potwierdzający obywatelstwo polskie (dowód osobisty lub potwierdzenie obywatelstwa wydane przez wojewodę); jeżeli paszport utracił ważność, należy okazać inny aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty, amerykański paszport lub prawo jazdy). Ponadto trzeba mieć ze sobą jedną aktualną fotografię i wypełniony wniosek o wysyłkę paszportu. Dodatkowo potrzebne mogą być polskie akty urodzenia i małżeństwa, ewentualnie decyzja w sprawie zmiany imienia i nazwiska.

W przypadku paszportów dla osób małoletnich konieczna jest obecność dziecka powyżej 5. roku życia oraz obojga rodziców w celu wyrażenia przez nich zgody na wydanie paszportu dla dziecka, przy czym przynajmniej jeden rodzic powinien posiadać ważny polski paszport lub dowód osobisty. W przypadku nieobecności jednego z rodziców należy przedstawić jego pisemną, notarialnie poświadczoną, zgodę na wydanie dziecku paszportu.

Opłata za wydanie paszportu będzie przyjmowana tylko w formie Money Order, cashier’s check lub certified check wystawionego na: CONSULATE GENERAL OF POLAND IN NEW YORK. Gotówka, czeki personalne ani karty płatnicze nie będą przyjmowane.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.gov.pl.

JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -