sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaDyżur konsularny w Filadelfii

Dyżur konsularny w Filadelfii

Już wkrótce w Filadelfii odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski o polski paszport. Dyżur odbędzie się w sobotę, 2 marca 2024 r., w godzinach 9.00-19.00 w Associated Polish Home – Dom Polski, 9150 Academy Rd., Filadelfia, PA 19114.

2 marca odbędzie się dyżur konsularny w Filadelfii, PA. Fot. Archiwum WEM

Zapisy na dyżur przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.e-konsulat.gov.pl. Zapisy na dyżur zostaną uruchomione w poniedziałek 12 lutego 2024 r. o godz. 20:00 (8:00 PM EST). Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski o wydanie paszportu tylko od osób, które wcześniej zapiszą się na wizytę.

Przed zarezerwowaniem wizyty w sprawie paszportowej należy sprawdzić, czy posiada się wszystkie niezbędne dokumenty, a zwłaszcza: ostatni polski paszport lub inny dokument potwierdzający obywatelstwo polskie (dowód osobisty lub potwierdzenie obywatelstwa wydane przez wojewodę); jeżeli paszport utracił ważność, należy okazać inny aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty, amerykański paszport lub prawo jazdy). Ponadto trzeba mieć ze sobą jedną aktualną fotografię i wypełniony wniosek o wysyłkę paszportu. Dodatkowo potrzebne mogą być polskie akty urodzenia i małżeństwa, ewentualnie decyzja w sprawie zmiany imienia i nazwiska.

W przypadku paszportów dla osób małoletnich konieczna jest obecność dziecka powyżej 5. roku życia oraz obojga rodziców w celu wyrażenia przez nich zgody na wydanie paszportu dla dziecka, przy czym przynajmniej jeden rodzic powinien posiadać ważny polski paszport lub dowód osobisty. W przypadku nieobecności jednego z rodziców należy przedstawić jego pisemną, notarialnie poświadczoną, zgodę na wydanie dziecku paszportu.

Opłata za wydanie paszportu będzie przyjmowana tylko w formie Money Order, cashier’s check lub certified check wystawionego na: CONSULATE GENERAL OF POLAND IN NEW YORK. Gotówka, czeki personalne ani karty płatnicze nie będą przyjmowane.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.gov.pl.

JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -