poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na Florydzie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na Florydzie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to idea, która już od ponad trzech dekad jednoczy Polaków niezależnie od miejsca, w którym mieszkają. W tym roku odbył się 31. Finał WOŚP, podczas którego zbierano fundusze na walkę z sepsą. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętów potrzebnych do walki właśnie z tym schorzeniem, które, jak wynika z badań, w skali globalnej jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów.

Fot. Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego, Wojciech Wagner

Do akcji włączyła się również Polonia na Florydzie. Drugi rok z rzędu finałową imprezę zorganizował sztab w Sarasocie, koordynowany przez Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego. Zabawę poprowadził Jacek Kawalec, oprawę muzyczną zapewnił DJ Kamil Bartoszcze, a na scenie wystąpili m.in. lokalna wokalistka Pamela Stone, utalentowany pianista Miłosz Gąsior oraz Zespół Pieśni i Tańca „Polanie”. Zadbano również o liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Fot. facebook.com – WOSP South Florida

Zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się także w Miami i Key West. Licytację charytatywną w Miami, która odbyła się w klinice „chirurga gwiazd” doktora Krzysztofa Gojdzia, z ogromną werwą prowadził znany polski wokalista Rafał Brzozowski. W sumie w obu lokalizacjach zebrano ok. 35 tys. dolarów, z czego ponad 26 tys. w Miami i niemal 9 tys. na Key West.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -