poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNew Jersey25. Maskowy Bal Podróżnika

25. Maskowy Bal Podróżnika

W 25. Balu Podróżnika, który odbył się w sobotę, 28 stycznia, w eleganckich wnętrzach The Royal Manor w Garfield w New Jersey, wzięło udział kilkuset gości. Gala została zorganizowana dla upamiętnienia 25. rocznicy założenia Polonijnego Klubu Podróżnika. Tym razem organizatorzy poprosili gości, aby założyli maski, gdyż motywem tegorocznego balu była maskarada. Gościem honorowym balu był Marek Kamiński, polski podróżnik, który jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi.

Na 25. Balu Podróżnika bawili się biznesmeni, lekarze, adwokaci, ludzie kultury i sztuki, a także polonijna młodzież. Obecni byli przedstawiciele licznych polonijnych instytucji i organizacji. Gościem honorowym imprezy był Marek Kamiński – znany podróżnik, filozof i innowator. Polskie władze reprezentowali: Adrian Kubicki – konsul generalny RP w Nowym Jorku, a także Mateusz Gmura – wicekonsul. Całą galę prowadził Jurek Majcherczyk – prezes i założyciel Polonijnego Klubu Podróżnika.

Wyjątkowy gość

Na wszystkich dotychczasowych balach bawiło się ponad sześć tysięcy gości, nie tylkowybitni podróżnicy, ale gościnnie występowali między innymi: Irena Jarocka, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Zbigniew Buczkowski, Michał Fajbusiewicz i Tomasz Kammel. Ich zdjęcia zdobiły wejściowy hol do sali balowej.

Sobotni bal rozpoczął się tradycyjnie godziną koktajlową, a następnie goście mieli okazję wysłuchać prezentacji Marka Kamińskiego, który podczas prezentacji pt. „Sztuka osiągania celów” opowiedział o swoich dokonaniach zarówno podróżniczych, jak i życiowych, a także odpowiadał na pytania z sali. Po godzinie 9 wieczorem wszyscy przenieśli się już do sali balowej, gdzie rozpoczęła się właściwa część wieczoru.

Uroczystego otwarcia gali dokonał Jurek Majcherczyk, który powitał wszystkich gości dziękując im za przybycie. Najważniejszym momentem oficjalnego programu imprezy było wręczenie Markowi Kamińskiemu Podróżniczego Globusa Niepodległości. Wyróżnienie to podróżnik odebrał z rąk Adriana Kubickiego – konsula generalnego RP w Nowym Jorku.

Atrakcje i niespodzianki

W trakcie całej imprezy nie zabrakło wielu wzruszających momentów. Jednym z nich było spontaniczne odśpiewanie „Sto lat” Jurkowi Majcherczykowi przez wszystkich obecnych na balu gości. Ważnym momentem balu był też jubileuszowy tort, wyjątkowo duży, gdyż musiało się na nim pomieścić 25 świeczek na 25-lecie Klubu. A do jego zdmuchnięcia zostali zaproszeni: Maryla Dedza i Krzysztof Jarkowski, którzy jako jedni z nielicznych byli na wszystkich 25 balach, Małgorzata Łapińska z P-SFCU, Grażyna Torbus – prezes Domu Polskiego Cracovia Manor, Paweł Myśliwiec – prezes Polska Running Team, Małgosia Majcherczyk – prezes Classic Travel oraz Honorata Pierwola – prezes SPATA – Stowarzyszenia Polonijnych Agencji Podróży. Był także uroczysty toast za pomyślność i dalszy rozwój Polonijnego Klubu Podróżnika.

W części artystycznej imprezy swoje niezwykłe taneczne umiejętności zaprezentowali artyści z Afryki, a dokładnie z plemienia Masajów z Tanzanii. Głośny rytm bębnów tzw. tam-tamów i żywiołowy taniec artystów spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem publiczności.

Aby uczcić jubileuszowy 25. bal ogłoszony został konkurs na najciekawszą, a zarazem najpiękniejszą maskę karnawałową. Niektóre z masek były bardzo finezyjne, dopasowane do strojów, a inne pochodziły z podróży do jakiegoś egzotycznego kraju. Laureatami konkursu zostali: Beatka Tarka – 1. miejsce, Wojtek Czarnik – 2. miejsce, Aleksandra Dąbrowska – 3. miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci biletu wstępu na 26. Bal Podróżnika, a posiadaczka najpiękniejszej maski otrzymała również nagrodę $200 w gotówce, którą ufundował Spencer Savings Bank, a wręczyła go Beata Burdzy – menedżer finansowa tej instytucji.

Cała zabawa trwała do późnych godzin nocnych. O muzyczną oprawę wieczoru zadbał zespół Krzysztofa Medyny i Beaty Andrzejewskiej oraz DJ Rozal, czyli Robert Rozalski.

Do zobaczenia za rok!

Głównymi sponsorami 25. Balu Podróżnika były następujące firmy i organizacje: Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, PLL LOT, dystrybutor polskiej żywności BACIK, Classic Travel i Spencer Savings Bank. Sponsorami medialnymi byli: Biały Orzeł, Nowy Dziennik, Super Express, Kurier Plus i Gwiazda Polarna.

Za każdym razem Bal Podróżnika to wielkie wydarzenie dla Polonii północno-wschodniego USA. Jego unikatowość tworzy atmosfera, w jakiej się bawią wszyscy goście, a szczególnie młodzież. I to oni porywają do tańca wszystkich gości, sami bawiąc się często razem ze swoimi rodzicami. Na Bal Podróżnika przybywali goście z całej Ameryki – nawet z Hawajów, a także z Polski i Ameryki Południowej. Obecni byli również lokalni politycy, a także prezesi prestiżowego The Explorers Club. Warto nadmienić, iż z zysku ze wszystkich balów przekazano łączną donację w kwocie blisko 20 tysięcy dolarów na potrzeby innych.

Już niebawem na stronie www.odkrywcy.com oraz na stronie FB klubu będzie można zobaczyć duży wybór zdjęć z 25. Balu Podróżnika. 26. Bal Podróżnika odbędzie się 5 lutego 2024 roku.

Tekst i zdjęcia: Marcin Żurawicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -