sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkWięcej miejsc pracy dla nowojorczyków

Więcej miejsc pracy dla nowojorczyków

Burmistrz Adams powołał Radę ds. Rozwoju Sił Pracy, aby odblokować nowe możliwości zatrudnienia dla nowojorczyków. W skład rady wejdą liderzy społeczności biznesowej, instytucji edukacyjnych, związków zawodowych i organizatorów szkoleń. Ich rolą będzie opracowanie strategii, które pomogą nowojorczykom w znalezieniu ścieżki kariery pozwalającej na utrzymanie rodziny. Równocześnie pomogą też pracodawcom wykorzystać możliwości pracowników, aby odnieść sukces.

Celem nowej rady będzie opracowanie skutecznej strategii dotyczącej zatrudnienia. Fot. nyc.gov

Nowa rada doradcza, której przewodniczy Rob Speyer, dyrektor generalny Tishman Speyer, będzie składać się z ponad 30 zewnętrznych członków zaangażowanych w odbudowę i wzmocnienie miejskiego systemu rozwoju talentów i siły roboczej na potrzeby rynku pracy po pandemii.

Ponadto administracja Adamsa opublikowała też dwa zapytania ofertowe. Mają one pomóc osiągnąć zamierzony cel, jakim jest stworzenie 30,000 nowojorczyków dostępu do praktyk zawodowych do roku 2030. Jest to kluczowym zobowiązaniem zawartym w orędziu o stanie miasta burmistrza Adamsa. Początkowa inwestycja w wysokości 3.5 miliona dolarów – pochodząca ze środków WorkforceInnovation and Opportunity Act – pozwoli zidentyfikować potencjalnych partnerów z sektora prywatnego i partnerów non-profit zainteresowanych opracowaniem nowych programów praktyk zawodowych i przekształceniem istniejących inicjatyw rozwoju talentów w zorganizowane staże.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -