sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyWciąż nie wiadomo, kto będzie gubernatorem New Jersey

Wciąż nie wiadomo, kto będzie gubernatorem New Jersey

Powyborcze liczenie głosów w New Jersey nie dostarczyło odpowiedzi na pytanie, kto będzie gubernatorem tego stanu przez następne 4 lata. Po policzeniu 98% głosów różnica jest tak mała, że nie udało się ustalić zwycięzcy. W momencie publikacji tego artykułu obu kandydatów dzieliło około 1,200 głosów z prawie dwóch i pół miliona oddanych, dających wynoszącą 0.5% przewagę republikaninowi.

Po policzeniu około 88% głosów republikanin Jack Ciattarelli prowadzi z lekką przewagą nad obecnym gubernatorem. Fot. Facebook

Przeciwko obecnemu gubernatorowi, demokracie Philowi Murphy’emu, z ramienia partii republikańskiej startował Jack Ciattarelli. Lecz pomimo iż nie udało się jeszcze ustalić, kto wygrał wybory, wyniki, które zostały dotychczas ogłoszone, zaskoczyły wielu. Sondaże, politycy, analitycy oraz media w większości sugerowały, że demokrata Phil Murphy bez problemu wygra i będzie pełnił funkcję gubernatora przez kolejną kadencję. Niektóre sondaże, jak np. ten przeprowadzony przez Manmouth University między 17 a 26 października, dawały Murphy’emu przewagę aż 11 punktów procentowych nad swoim przeciwnikiem. W innych różnica była odrobinę mniejsza, ale również odzwierciedlała sporą przewagę dla obecnego gubernatora.

Sekretarz stanu nie był w stanie oszacować na razie, kiedy zostaną policzone wszystkie głosy, szczególnie z prowincji, co może zająć jeszcze nawet kilka dni. Pewne jest to, że w tak zaciętym pojedynku liczyć się będzie każdy z nich.

Obaj kandydaci opuścili swoje wyborcze przyjęcia, prosząc swoich zwolenników o cierpliwość. – Musimy poczekać dłużej, niż byśmy chcieli… poczekamy, aż policzony zostanie każdy głos, na tym polega demokracja – przemówił do zgromadzonych sojuszników Murphy. – Jak będzie policzony każdy głos, a każdy zostanie policzony, mamy nadzieję, że będziemy celebrować zwycięstwo – dodał.

Ciattarelli również wygłosił krótkie przemówienie, zapewniając zgromadzonych, że policzony zostanie każdy legalnie oddany głos. – Miałem przygotowaną świetną mowę zwycięską. Chciałem powiedzieć wam, że wygraliśmy… ale póki co mogę powiedzieć wam tylko, że wygrywamy – mówił Ciattarelli, nawiązując do małej przewagi, jaką wciąż utrzymuje nad obecnym gubernatorem.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -