wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaWarszawa: trwa manifestacja w obronie TVN

Warszawa: trwa manifestacja w obronie TVN

Przed sejmem trawa manifestacja w obronie TVN. Jej uczestnicy przyszli z plakatami na których można przeczytać hasła „Będę bronił TVN. To moja stacja” i „Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”, a także z logo TVN z literą „V” stylizowaną na znak victorii (zwycięstwa – PAP). Protesty zorganizowano także w kilkudziesięciu innych miastach.

Demonstracja „Wolne media. Wolni ludzie. Wolna Polska” przeciwko nowelizacji ustawy medialnej, 10 sierpnia. przed Sejmem w Warszawie. Organizatorem manifestacji jest Komitet Obrony Demokracji. Fot. Paweł Supernak/PAP

Demonstrację zabezpieczają znaczne siły policyjne. Protestujący skandują „Wolne media”. Wcześniej aktywiści weszli na dach budynku Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przy Krakowskim Przedmieściu.

„Na dach budynku weszło pięć osób, nie chciały zejść. Naruszono nietykalność jednego z policjantów” – powiedział PAP podkom. Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Ok. godz. 18 służby zaczęły ściągać manifestantów z dachu.

Inicjator manifestacji – Komitet Obrony Demokracji – poinformował w mediach społecznościowych i na swojej stronie internetowej, że manifestacja została zorganizowana w obronie wolnych mediów i wolności słowa.

„Stajemy razem, by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce” – napisali.

Organizatorzy zapowiadają, że w manifestacji wezmą udział także politycy, w tym pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

KOD poinformował, że podobne manifestacje rozpoczęły się o tej samej porze w 80 miastach Polski.

PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -