wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyWalentynkowa zabawa Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood

Walentynkowa zabawa Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood

11 lutego Polska Szkoła Dokształcająca im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood zorganizowała zabawę walentynkową połączoną z wyborami Miss Polonia Ocean County oraz szarfowaniem marszałka, który podczas tegorocznej Parady Pułaskiego poprowadzi kontyngent z Ocean County.

Na zabawę licznie przybyli rodzice, uczniowie z najstarszych klas i przyjaciele szkoły. O oprawę muzyczną zadbał DJ Bernard. Rodzice uczniów przygotowali pyszne przekąski, obiad i wspaniałe desery. Podczas zabawy odbyła się loteria z atrakcyjnymi nagrodami oraz licytacja koszulki znanego piłkarza – Łukasza Podolskiego.

Część oficjalna rozpoczęła się od prezentacji Marszałka Ocean County 2023, którym została Joanna Dworakowska, związana z Polską Szkołą w Lakewood już od 20 lat. Przez te lata bardzo aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, zawsze pełna pomysłów i gotowa do pracy. Pełniła przez pewien czas funkcję zastępcy przewodniczącego komitetu rodzicielskiego, a następnie była przewodniczącą, od kilku lat jest również nauczycielem.

Kolejnym punktem programu były wybory miss. Do konkursu stanęły uczennice klasy maturalnej: Nicole Góra i Aleksandra Osemlak oraz absolwentka szkoły Gabi Wójcik. Kandydatki przedstawiły się, miały też okazję podzielić się z uczestnikami zabawy swoimi planami i marzeniami, czym wzbudziły wielką sympatię obecnych gości i postawiły ich przed trudnym wyborem, bowiem wszystkie zaprezentowały się doskonale, pokazując wielką klasę. Ostatecznie zwyciężyła Gabi Wójcik i to ona, jako Miss Polonia Ocean County 2023 towarzyszyć będzie Joannie Dworakowskiej na czele lokalnego kontyngentu w pierwszą niedzielę października na nowojorskiej 5. Alei.

Zabawę bez wątpienia można zaliczyć do udanych, warto też zauważyć, że takie zabawy to wspaniała okazja do spotkania po latach, ponieważ można spotkać się z osobami, których dzieci już dawno ukończyły polską szkołę, a także z samymi absolwentami. Jest to czas, kiedy można powspominać i dowiedzieć się o sukcesach już dorosłych dzieci.

Więcej informacji o szkole można znaleźć na stronie www.lakewoodpolishschool.com.

Ewa Juzwiak
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -