sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaDziałyRaporty SpecjalneW Rzeszowie odbyła się kolejna edycja Kongresu 60 Milionów

W Rzeszowie odbyła się kolejna edycja Kongresu 60 Milionów

W dniach 13-15 lipca odbyła się 14. edycja Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. Kongres 60 Milionów to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych i networkingowych, gromadzących przedstawicieli Polonii z różnych branż i dziedzin. Celem Kongresu jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, pomysłów oraz nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych. Nazwa Kongresu odzwierciedla ogólną liczbę Polaków i osób polskiego pochodzenia na całym świecie, która przekroczyła liczbę 60 milionów. Główną ideą Kongresu jest stworzenie platformy spotkań, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość wymiany pomysłów, inicjowania dyskusji oraz oferowania rozwiązań, które przyczynią się do dalszego rozwoju relacji biznesowych i politycznych, zgodnie z trendami XXI wieku.

Część konferencyjna Kongresu 60 Milionów odbyła się w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Fot. Facebook – Kongres 60 mln

Dyskusje i współpraca

Kongres 60 Milionów zawsze gromadzi ludzi biznesu, polityki i działaczy społecznych. Nie inaczej było w Rzeszowie, gdzie przedstawiciele środowisk biznesowych i polonijnych z całego świata spotkali się, by nawiązać nowe relacje, wymienić się swoimi doświadczeniami i znaleźć inspirację do kolejnych – być może wspólnych przedsięwzięć.

Fot. Facebook – Kongres 60 mln

Główna część całego kongresu odbyła się 15 lipca w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym „G2A Arena” w Jasionce koło Rzeszowa. Poruszono wiele tematów, w tym wprowadzenie sztucznej inteligencji i zmiany globalne. Prelegenci z branży IT podkreślali konieczność kroku naprzód w rozwoju cyfryzacji, jednak zaznaczali, że może to wiązać się z redukcją niektórych stanowisk pracy. Wskazano jednak, że przebranżowienie może zminimalizować negatywne skutki, choć przyszłe „stanowiska” są trudne do przewidzenia, podobnie jak wcześniejsze transformacje.

Fot. Facebook – Kongres 60 mln
Fot. Facebook – Kongres 60 mln

Uczestnicy, w tym decydenci miejscy, zgodnie uznali takie spotkania za niezbędne. Integracja biznesu, kultury i działań społecznych podczas jednego wydarzenia pozwala na poruszanie wielu kwestii związanych z codziennym życiem, a także na nawiązywanie kontaktów i znajdowanie rozwiązań. Jednak wszyscy zgadzają się, że nie wolno osiągać tych celów kosztem życia i zdrowia innych.

Biznes i media

Ważną dyskusję podczas jednej z debat poświęcono mediom i ich roli w informowaniu o bogactwie i potencjale Polski. Ambasadorowie, czyli wiarygodni przekaźnicy informacji, odgrywają istotną rolę w promocji polskich marek na rynkach zagranicznych oraz zachęcaniu ludzi do korzystania z ich jakości.

W ramach wydarzenia poruszono wiele tematów dotyczących biznesowej współpracy i wspólnych inicjatyw. Fot. Facebook – Kongres 60 mln

Podczas wydarzenia omówiono także aplikacje medyczne i innowacje w medycynie. Podkreślono znaczenie naturalnych metod leczenia, a także konieczność wspierania polskich firm i inicjatyw w tej dziedzinie.

Fot. Facebook – Kongres 60 mln

Odbudowa Ukrainy po wojnie została przedstawiona jako bodziec napędzający gospodarkę.

W rzeszowskiej edycji Kongresu 60 Milionów wzięli udział m.in.: Drew Johnson, kandydat do Kongresu Stanów Zjednoczonych i naukowiec; Paweł Łaskarzewski, CEO Nomad Fulcrum; Michał Rzeźnik z PAIH Chicago oraz Katarzyna Stachowicz, dyrektor wykonawcza Polsko-Kanadyjskiej Izby Handlowej. Obecny był też Oleh Kuts – konsul generalny Ukrainy w Lublinie, doskonale znany amerykańskiej Polonii prof. Marek Rudnicki z Chicago – przewodniczący Rady Fundacji SWP Zdrowie czy prawniczka Karolina Dehnhard – dyrektor zarządzająca Grupy Transakcji Międzynarodowych w Lindabury McCormick Estabrook and Cooper.

Miasto Rzeszów reprezentowali prezydent Konrad Fijołek oraz Kamil Czyż – dyrektor Wydziału Marki Miasta Rzeszowa, Współpracy Gospodarczej i Turystyki. Oczywiście nie mogło też zabraknąć Grzegorza Fryca – prezesa Gram-X Promotions LLC oraz organizacji zrzeszającej polonijnych biznesmenów w USA – Pulaski Association of Business and Professional Men, Inc., który jest jednym z inicjatorów i założycieli całego przedsięwzięcia.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek był jednym z prelegentów. Fot. Facebook – Kongres 60 mln
Fot. Facebook – Kongres 60 mln
Częścią kongresu były spotkania networkingowe w rzeszowskich restauracjach. Fot. Facebook – Kongres 60 mln

Rozrywka i networking

Podczas 14. edycji uczestnicy mieli okazję skorzystać z takich atrakcji jak regaty na Jeziorze Solińskim czy turniej golfa „60MLN Golf Cup”. Mniej oficjalne spotkania pozwoliły im lepiej poznać turystyczną ofertę Podkarpacia oraz stanowiły okazję do networkingu. Każdego dnia w rzeszowskich restauracjach odbywały się spotkania networkingowe. Kongres 60 Milionów zainaugurowały rozgrywki sportowe na Polu Golfowym Dwa Stawy w Trzcianie, chętni mogli też wziąć udział w rejsie po Jeziorze Solińskim i wypocząć w pobliskim ośrodku w Polańczyku.

Uczestnicy Kongresu 60 Mln mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach golfowych na Polu Golfowym Dwa Stawy w Trzcianie. Fot. Facebook – Kongres 60 mln
Fot. Facebook – Kongres 60 mln
Fot. Facebook – Kongres 60 mln
Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, m.in. rejs po Jeziorze Solińskim. Fot. Facebook – Kongres 60 mln
Fot. Facebook – Kongres 60 mln
Fot. Facebook – Kongres 60 mln

Organizatorzy już przygotowują się do kolejnej edycji, która odbędzie się w dniach 1-3 lutego 2024 r. w Miami na Florydzie. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej www.60mln.pl.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -