niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSANowy JorkW okresie świątecznym część ulic w centrum NYC zostanie zamknięta dla samochodów

W okresie świątecznym część ulic w centrum NYC zostanie zamknięta dla samochodów

Burmistrz Eric Adams przekazał, że dzięki zeszłorocznemu programowi Open Streets do lokalnych biznesów w śródmieściu, wzdłuż Fifth Avenue i wokół Rockefeller Center, trafiło w sumie 3 miliony dolarów.

Niektóre ulice w centrum Manhattanu będą wyłączone z ruchu samochodowego w okresie świątecznym. Fot. Unsplash

Projekt Open Streets jest dobry i dla ludzi, i dla biznesu, więc nie możemy się doczekać, aby w okresie świątecznym przywrócić go na Fifth Avenue – w większej i lepszej formie niż kiedykolwiek – powiedział Adams.

Miasto ogłosiło, że odcinek na długości 12 bloków będzie w określone dni otwarty wyłącznie dla pieszych. Oznacza to, że tegoroczna strefa będzie największą w historii programu Open Streets w okresie świątecznym. W tym roku obszar powiększy się o 25%, otwierając Fifth Avenue dla pieszych od 48th Street do 59th Street – aż do Central Parku.

Miasto podało, że w niedziele 3, 10 i 17 grudnia od 12.00 do 18:00 Fifth Avenue w tej części śródmieścia będzie otwarta wyłącznie dla pieszych. Na ulicach odbywać się będą wtedy występy. Pojawią się także stoiska z jedzeniem i napojami.

Ponadto w okresie świątecznym ruch samochodów zostanie wstrzymany na ulicach otaczających Rockefeller Center i Radio City Music Hall. Ulice West 49th Street i West 50th Street, pomiędzy Fifth Avenue i Sixth Avenue, będą otwarte dla pieszych codziennie w godzinach od 11:00 do 24.00.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -