poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNowy Jork walczy z mową nienawiści

Nowy Jork walczy z mową nienawiści

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul przekazała 3 miliony dolarów na finansowanie wysiłków mających na celu zwalczanie antysemickiej i antyislamskiej mowy nienawiści w Internecie. Decyzja jest następstwem gwałtownie rosnącej liczby incydentów w mediach społecznościowych od rozpoczęcia wojny w Izraelu i Strefie Gazy.

Gubernator Nowego Jorku Hochul ogłosiła nowe kroki mające na celu przeciwdziałanie gwałtownie rosnącej mowie nienawiści w mediach społecznościowych. Fot. Pexels

Przekazanie środków, które stanowy Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozdysponuje wśród wszystkich szkół wyższych i uniwersytetów w Nowym Jorku, to najnowsze z szeregu działań podjętych przez Hochul, w celu przeciwdziałania wzrostowi – o ponad 400% – w internetowej mowie nienawiści wobec społeczności żydowskiej i muzułmańskiej.

– W całym stanie nowojorczycy się boją – powiedziała Hochul. – Jeśli mają rodzinę lub przyjaciół w Izraelu, w Gazie lub w innych miejscach, boją się o jej bezpieczeństwo. Wiele osób w domu po raz pierwszy w życiu zmaga się ze strachem, że stanie się ofiarą przestępstwa z nienawiści – dodała.

Hochul powiedziała, że Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego opracowuje także zestaw narzędzi w zakresie umiejętności korzystania z mediów dla stanowych szkół podstawowych i średnich, aby uczyć dzieci rozpoznawania dezinformacji w Internecie.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -