poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaDziałySportVital Heynen nie będzie już trenerem Polaków?

Vital Heynen nie będzie już trenerem Polaków?

Polscy siatkarze są już na ostatniej prostej przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio, równocześnie jednak uwaga kibiców skupiona jest na postaci selekcjonera reprezentacji. Pracujący z Polakami od 2018 roku Vital Heynen być może już niedługo przestanie pełnić obowiązki trenera zespołu. Z końcem 2021 roku jego kontrakt wygasa. Czy nastąpi zmiana na stanowisku selekcjonera?

Fot. Vital Heynen Twitter

Perspektywa zmian

Ostatnie dni przed wylotem Polaków do Tokio upływają nie tylko pod znakiem przygotowań, ale i spekulacji dotyczących przyszłości trenera reprezentacji. Nie ma jeszcze pewności co do tego, czy Belg zajmujący to stanowisko od 4 lat, będzie kontynuował swoją pracę z zespołem także w kolejnych sezonach. Zgodnie z informacjami prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka temat ten zostanie na pewno podjęty, ale już olimpiadzie – ze względu na zbliżające się coraz szybciej wybory w związku i atmosferę panującą w zespole tuż przez kluczowym sportowym wydarzeniem ostatnich 4 lat.

Wybory w PZSP

Kontrakt Heynena wygasa na koniec października, z kolei wybory w związku odbyć się mają we wrześniu. W ich trakcie wyłoniony zostanie m.in. nowy prezes polskiej federacji. Zmiany na stanowisku selekcjonera polskiej reprezentacji zapadną zatem z uwzględnieniem zdania nowej kadry zarządzającej związku.

Wybory w związku są we wrześniu. Nie chcemy niczego narzucać. Jeżeli Vital będzie chciał zostać, będzie to możliwe. Natomiast być może będzie zmiana prezesa i zarządu. Nie chcielibyśmy narzucić „naszego” trenera nowemu zarządowi. Powiedzieliśmy sobie, że zajmiemy się tym po Tokio – stwierdził w rozmowie z portalem Sport.pl Jacek Kasprzyk, aktualny prezes PZPS.

Rozmowy dotyczące stanowiska trenera reprezentacji odbywały się już w zeszłym roku. Kontrakt przedłużono wówczas po łatwych negocjacjach – na co niemały wpływ miało związane z pandemią przełożenie igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok. Heynenowi zaproponowana została także podwyżka. Trudno byłoby oceniać pracę selekcjonera w innych kategoriach niż pozytywnych.

Pasmo sukcesów

Polska kadra siatkarzy pod skrzydłami Belga świętowała niejedno zwycięstwo i sukces. Od 2018 roku siatkarscy reprezentanci Polski mieli okazję trzy razy brać udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, pokonali 3:0 Brazylię w finale mistrzostw świata, a także zdobyli srebro podczas pucharu świata oraz brąz na mistrzostwach Europy. O sukcesach Heynena może świadczyć również to, że w 2018 roku wybrano go w Budapeszcie najlepszym trenerem Europy (CEV).

Anna Miler

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -