wtorek, 3 października, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutUroczyste obchody 70-lecia istnienia Chóru Polonia Paderewski w New Britain

Uroczyste obchody 70-lecia istnienia Chóru Polonia Paderewski w New Britain

Trudno uwierzyć, że Chór Polonia Paderewski już od siedmiu dekad uświetnia swymi występami liczne polonijne i nie tylko polonijne wydarzenia. Jubileusz 70-lecia istnienia chóru świętowano podczas uroczystego bankietu, który odbył się w niedzielę, 18 września, w Crystal Ballroom w New Britain.

Od lewej dyrygent Klaudia Naumowicz Niewiadomska, od prawej prezeska chóru Wanda Grzyb, a w środku najstarsi śpiewacy z kwiatami

Cała ceremonię prowadziła Ivona Krosky, która po odśpiewaniu hymnów narodowych Polski i USA przedstawiła sylwetki dyrygentów, którzy na przestrzeni lat kierowali chórem. Odczytała także listy gratulacyjne, jakie z okazji jubileuszu skierowali konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki oraz burmistrz miasta New Britain Erin Stewart. Inwokację oraz błogosławieństwo przed kolacją wygłosił ks. prałat Daniel Plocharczyk, proboszcz parafii Najświętszego Serca w New Britain.

Bankiet był okazją, by wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy najdłużej związani są z chórem. Chórzystki z najdłuższym stażem wyróżniono dyplomami, wręczono im też kwiaty. Wyróżnienie i list gratulacyjny otrzymała Teresa Pławski – sybiraczka, która działa w chórze od samego początku!

Klaudia Naumowicz Niewiadomska podziękowała zebranym na uroczystości za wsparcie, wyraziła też wdzięczność wobec śpiewaków, którzy poświęcają swój czas na próby i zawsze starają się dać z siebie wszystko, by cały chór wypadł jak najlepiej.

Na ustawionych w sali bankietowej stelażach zaprezentowane zostały fotografie, na których uwieczniono ważne momenty z działalności chóru oraz występy. O muzykę do tańca po części oficjalnej zadbał zespół Fenix, grający m.in. taneczne hity lat 80. – To była naprawdę wspaniała uroczystość, za zorganizowanie tego 70-lecia należą się duże brawa dla prezesek chóru – Wandy Grzyb i Teresy Ziemak – podsumowuje Robert Iwanicki, który był jednym z gości.

Relacja: Robert Iwanicki, opr. WEM
Fot. Robert Iwanicki, archiwum Szkoły Języka Polskiego w New Britain

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -