wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew Jersey3. Polski Festiwal w Linden

3. Polski Festiwal w Linden

W sobotę, 17 września, w Linden odbył się Polski Festiwal. Była to trzecia edycja dorocznej imprezy organizowanej przez władze miasta, które chcą wspólnie z lokalną społecznością celebrować wkład, jaki w historię i w rozwój tego miasta wniosła i nadal wnosi Polonia.

Uczestników festiwalu przywitał osobiście burmistrz Linden Derek Armstead. Na gości czekało smaczne, polskie jedzenie, dobra muzyka oraz inne atrakcje. Program festiwalu, bardzo ciekawy i zróżnicowany, był realizowany na dwóch scenach – przed ratuszem oraz w Raymond Wood Bauer Promenade. Publiczności bardzo spodobał się koncert zespołu Dzieci PRL- u, jak również występy lokalnych zespołów ludowych – polski folklor w pełnej krasie zaprezentowali członkowie Dziecięcego Zespołu Ludowego „Krakowianki i Górale” oraz Zespołu Góralskiego im. J. Sabały i Turlicki. O oprawę muzyczną zadbał Dj Karol, a prowadzącym całej imprezy był Matthew Rockefeller – znany DJ, komik i celebryta.

Na festiwalu gościli też członkowie grupy rekonstrukcyjnej Polish Living History, którzy zaprezentowali różne elementy dawnych polskich strojów wojennych. Obecni byli też przedstawiciele Polish American Sports Association, którzy podczas festiwalu promowali Bal Sportu, który odbędzie się 8 października w The Grand w Totowa, NJ, a gościem specjalnym balu będzie ikona polskiej lekkoatletyki, mistrz olimpijski Jacek Wszoła. Przy stanowisku PASA można było wziąć udział m.in. w konkurencji siłowania się na rękę, do której przystąpił także burmistrz Armstead, który po oficjalnym otwarciu festiwalu doskonale bawił się razem z jego uczestnikami.

WEM
Fot. facebook

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -