niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałyPoradyUrazy w wynajmowanych nieruchomościach

Urazy w wynajmowanych nieruchomościach

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów. Jest to czas dla rodzin i przyjaciół, by uciec od codziennej harówki szkoły, pracy i innych obowiązków. Niektórzy lubią odkrywać nowe, egzotyczne miejsca, podczas gdy inni wolą zregenerować siły w domku na plaży lub nad jeziorem przez tydzień lub dwa. Tak czy tak, ludzie wyjeżdżają na wakacje, żeby spędzić przyjemne i bezstresowe wakacje i się zrelaksować.

Właściciel wynajmowanego lokum może ponosić odpowiedzialność za wypadek, który zdarzył się w mieszkaniu. Fot. Archiwum WEM

Czasami jednak te niecierpliwie wyczekiwane letnie wyjazdy mogą się nie udać, gdy Ty lub jeden z Twoich towarzyszy podróży zostaniesz ranny w wynajętym domu lub mieszkaniu. Poniżej przedstawiono kilka sposobów ochrony swoich praw w przypadku nieszczęśliwego wypadku w wynajmowanym mieszkaniu.

Obowiązki właściciela nieruchomości

Właściciel nieruchomości ma zasadniczo obowiązek utrzymywać swoją własność w „rozsądnie bezpiecznym” stanie i ostrzegać ludzi, jeśli istnieje niebezpieczny stan na tej nieruchomości i terminowo korygować ten stan.

Wypadki na terenie nieruchomości biznesowych są najprawdopodobniej objęte ubezpieczeniem komercyjnym, podczas gdy większość ubezpieczeń posesji (domów i mieszkań) obejmuje ubezpieczenie od wypadków w domach prywatnych.

Najczęstsze przypadki odpowiedzialności cywilnej właściciela lokalu wiążą się z:

 • spadającymi przedmiotami
 • brakiem zabezpieczeń
 • poślizgnięciami i upadkami
 • niesprawnymi poręczami i wadliwymi schodami
 • złym oświetleniem
 • niedostatecznym nadzorem

Prawo nakłada na właścicieli nieruchomości odpowiedzialność za obrażenia osób w ich mieniu, niezależnie od tego, czy prowadzą działalność gospodarczą, czy mieszkalną, zgodnie z przepisami o odpowiedzialności cywilnej lokalu. Właściciele nieruchomości mają obowiązek chronić swoje nieruchomości przed szkodami dla odwiedzających, a czasem nawet intruzów. Muszą naprawić niebezpieczne warunki i ostrzec gości przed niebezpieczeństwem. Niedostateczne zabezpieczenie lokalu jest formą zaniedbania.

Co robić w przypadku urazu w wynajmowanym mieszkaniu:

 • Zrób zdjęcia miejsca zdarzenia i obrażeń.
 • Zdobądź nazwiska i numery telefonów świadków.
 • Zadzwoń pod numer 911, jeśli uraz wydaje się zagrażać życiu.
 • Jeśli nie, udaj się do najbliższej kliniki „Urgent Care”.
 • Nie mów, że wypadek był Twoją winą.
 • Jak najszybciej porozmawiaj z prawnikiem. Firmy ubezpieczeniowe zatrudniają prawników do obrony roszczeń odszkodowawczych przeciwko właścicielom nieruchomości, dlatego ważne jest zatrudnić adwokata w celu ochrony swoich praw. Twój prawnik doradzi czego nie mówić ani robić i powinien być w stanie zachować i uzyskać wszelkie nagrania wideo z incydentu.

Jowita Wysocka Ahava, Esq.


Jowita Wysocka Ahava jest prawnikiem zajmującym się głównie odszkodowaniami za wypadki samochodowe i inne, wadliwe produkty konsumenckie, błędy w sztuce lekarskiej, i zaniedbania w domach opieki. Jest współwłaścicielem Ahava Law Group i posiada licencję na wykonywanie zawodu prawnika na Florydzie, w Massachusetts i w Nowym Jorku. Można się z nią skontaktować pod numerem telefonu 888-554-9998 lub mailem jowita@ahavalawgroup.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -