wtorek, 21 marca, 2023
Strona głównaUSAConnecticutUlgi i zapomogi przedłużone

Ulgi i zapomogi przedłużone

Mieszkańcy Connecticut mogą liczyć na dalszą stanową pomoc. Zgromadzenie Ogólne podjęło na specjalnej sesji w poniedziałek 28 listopada decyzję o przedłużeniu ulg podatkowych na paliwo. Równocześnie zwiększono także fundusze na dofinansowanie ogrzewania, zatwierdzono premie pandemiczne dla niezbędnych pracowników i wprowadzono techniczną zmianę w programie kaucji za butelki.

Przejazdy środkami komunikacji miejskiej w całym stanie pozostaną zwolnione z opłat do 31 marca przyszłego roku. Fot. Wikipedia

Gubernator Ned Lamont podpisał przyjętą jednogłośnie przez przez obie izby Zgromadzenia Ogólnego Connecticut ustawę House Bill 6001. Zgodnie z jej założeniami do 31 grudnia przedłużono zawieszenie – wynoszącego 25 centów za galon – stanowego podatku akcyzowego na benzynę. Od 1 stycznia 2023 roku będzie on stopniowo przywracany. Przedłużeniu uległy także bezpłatne przewozy autobusami komunikacji miejskiej w całym stanie. Ulgi będą obowiązywać do 31 marca 2023 roku.

Zgromadzenie zatwierdziło także zwiększenie funduszy na pomoc energetyczną dla gospodarstw domowych o niskich dochodach. Na cel ten przeznaczono dodatkowe 30 milionów dolarów z funduszy American Rescue Plan Act. Zwiększono także – o 30 milionów dolarów – finansowanie programu Premium Pay, a także zaktualizowano datę wejścia w życie ostatnich zmian w tzw. „bottle bill”. Mają one wejść w życie 1 stycznia 2023 roku.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -