sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsUczelnie z Massachusetts w czołówce

Uczelnie z Massachusetts w czołówce

Dziennikarze Wall Street Journal/College Pulse postanowili przyjrzeć się zestawieniu najlepszych uczelni w USA. Jak prezentuje się pierwsza dziesiątka zestawienia? Nie ma tu wielu zaskoczeń. Na szczycie tradycyjnie znalazły się Princeton, Stanford, Yale, Harvard. Uczelnie te od lat walczą ze sobą na punkty w najbardziej opiniotwórczych rankingach.

Niespodzianką dla wielu jest wysokie miejsce w zestawieniu Babson College. Fot. Babson College

W zestawieniu najlepszych uczelni w USA w 2024 roku magazynu Wall Street Journal/College Pulse znalazło się w sumie kilkaset pozycji. Na podium znalazły się Uniwersytet Princeton w roli lidera, tuż za nim Massachusetts Institute of Technology i Uniwersytet Yale – obie uczelnie różniła zaledwie 1/10 punktu! Kolejne miejsca zajęły uniwersytety Stanford, Columbia i Harvard.

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce zestawienia magazynu Wall Street Journal/College Pulse na przyszły rok znalazły się aż cztery uczelnie z Massachusetts. Mowa tu o wspomnianych już MIT i Harvardzie, ale też Amherst College i Babson College, zajmujących odpowiednio 8. i 10. miejsce w zestawieniu. W pierwszej 50 rankingu znalazły się także Williams College na 31. miejscu i Boston College na 45. miejscu.

Pierwsza dziesiątka uczelni w rankingu Wall Street Journal:

  1. Princeton – NJ
  2. MIT – MA
  3. Yale – CT
  4. Stanford – CA
  5. Columbia – NY
  6. Harvard – MA
  7. University of Pennsylvania – PA
  8. Amherst College – MA
  9. Claremont McKenna College – CA
  10. Babson College – MA

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -