sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaUSAFlorydaTysiące osób na Florydzie nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym

Tysiące osób na Florydzie nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym

Floryda jest jednym z zaledwie 10 stanów, które nie rozszerzyły programu publicznego ubezpieczenia zdrowotnego Medicaid na mocy ustawy Affordable Care Act. Wskutek tego setki tysięcy mieszkańców Florydy pozostają bez ubezpieczenia zdrowotnego, a naciski na rozszerzenie usług Medicaid na Florydzie stają się coraz silniejsze.

Organizacje społeczne i mieszkańcy Florydy manifestują swoje niezadowolenie z obecnych przepisów dotyczących Medicaid. Fot. Getty Images

Osoby zarabiające już 19,000 dolarów rocznie prawdopodobnie nie kwalifikują się aktualnie do Medicaid. Sieć działań na rzecz walki z rakiem American Cancer Society i inne grupy wzywają ustawodawców z Florydy do rozszerzenia świadczeń Medicaid, tak by więcej osób kwalifikowało się do nich i mniej było osób nieubezpieczonych.

Organizacja Florida Decides Healthcare pracuje nad zebraniem wystarczającej liczby podpisów, które umożliwiłyby przyjęcie poprawki do głosowania na rok 2026. Jeśli te wysiłki się powiodą, stan będzie musiał zapewnić opiekę zdrowotną osobom dorosłym w wieku poniżej 65 lat, które znajdują się na poziomie 138% federalnego poziomu ubóstwa lub poniżej.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -