wtorek, 4 października, 2022

TVP Polonia wraca do USA!

W lutym br. Telewizja Polska poinformowała, że wygrała proces z firmą Spanski Enterprises Inc. przed nowojorskim sądem, w związku z czym TVP Polonia już wkrótce będzie ponownie dostępna w Ameryce Północnej i Południowej.

Konflikt Telewizji Polskiej z firmą Spanski Enterprises Inc. dotyczył kwestii wyłączności na dystrybucję kanału TVP Polonia w obu Amerykach. Na mocy umowy między oboma podmiotami sygnał był kodowany w taki sposób, aby oglądanie TVP Polonia nie było możliwe bez pośrednictwa Spanski Enterprises. Użyto funkcji „geoblocking”, tj. blokady geograficznej. Umowa ta, zawarta na 25 lat w połowie lat 90., wygasła w listopadzie 2019 r., jednak firma Spanski Enterprises Inc. wytoczyła proces Telewizji Polskiej, dowodząc, że ma prawo do automatycznego przedłużenia kontraktu do 2029 roku.

„Telewizja Polska S.A. zakończyła sukcesem proces z firmą Spanski Enterprises Inc. prowadzony przed sądem w Nowym Jorku” – czytamy w komunikacie prasowym TVP o wygranej batalii. Jak informuje publiczny nadawca, dzięki wygranemu procesowi program TVP Polonia będzie niebawem ponownie dostępny w obu Amerykach, szczególnie dla Polonii zamieszkującej licznie Stany Zjednoczone.

opr. JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -