poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaGaleriaFlorydaTurniej Polonia Open

Turniej Polonia Open

Mimo pandemii w dniach 24-26 lutego na Florydzie odbyła się 21. edycja Polonijnych Mistrzostw Świata w Golfie – „Polonia Open by Żywiec”. Impreza ma swe korzenie jeszcze w drugiej połowie lat 90., choć po raz pierwszy turniej Polonia Open został zorganizowany w 2001 roku przez grupę polsko-amerykańskich miłośników sportu związanych z nowojorskim Riverdale Tennis i Polish American Golf Association (PAGA).

Początkowo była to przede wszystkim impreza tenisowa, skupiająca znanych zawodników. Towarzyszące jej rozgrywki golfowe odgrywały coraz ważniejszą rolę, by po dwóch latach zyskać równorzędny status. W 2004 roku turniej golfowy – organizowany przez obecnego prezesa PAGA Pawła Gąsiora – zgromadził liczbę aż 120 graczy.

Tegoroczna edycja, ze względu na wciąż trwającą pandemię COVID-19, postawiła przed organizatorami liczne wyzwania, którym jednak sprostali, a cały turniej przyniósł wiele sportowych emocji i radości zarówno organizatorom, jak i przede wszystkim uczestnikom. Pierwsza runda turnieju została rozegrana na polu WEST w The Fountains CC, dwie pozostałe rundy odbyły się na polu EAST i WEST w Indian Spring CC, gdzie miała też miejsce ceremonia zakończenia turnieju i wręczenie medali oraz statuetek zwycięzcom.

JLS
Fot. Facebook.com/SloneczneRadio

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -