niedziela, 1 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaTrzecia fala epidemii w zakresie zgonów zaczyna opadać

Trzecia fala epidemii w zakresie zgonów zaczyna opadać

Trzecia fala w zakresie zgonów zaczyna opadać. Tydzień do tygodnia obserwujemy spadek rzędu 7 proc. – powiedział w piątek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, spada także liczba zakażeń i zajętych łóżek.

Warszawa, 07.10.2020. Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej przed siedzibą resortu w Warszawie, 7 bm. MZ podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 3003 osób. Z powodu COVID–19 zmarło 75 chorych. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii. (mr) PAP/Leszek Szymański

„Jeżeli porównalibyśmy dzisiejszy wynik do zeszłotygodniowego to mamy spadek rzędu 39 proc. Porównując ostatnie dwa tygodnie – to te spadki są coraz większe – 39 proc. tydzień do tygodnia” – powiedział rzecznik resortu zdrowia

Zaznaczył, że pozytywną informacją jest zejście poniżej 12 tys. przypadków zakażeń dobowo oraz opadająca fala w szpitalach.

„Ostatniej doby zwolniło się ponad 800 łóżek, zaś ostatniego tygodnia spadek zajętości łóżek to jest rząd 3 tys. 800” – powiedział Andrusiewicz.

Poinformował, że „zaczyna się delikatny trend spadkowy w przypadku statystyki zgonów”. Powiedział, że to nie jest jeszcze ten trend spadkowy, który obserwujemy w szpitalach i w zakresie zakażeń, czyli trend rzędu 20-30 proc., ale tydzień do tygodnia obserwujemy spadek rzędu 7 proc.”.

Jak zaznaczył, „obserwujemy, że trzecia fala w zakresie zgonów zaczyna opadać”. „Ta fala, która przetoczyła się w pierwszej kolejności w zakresie zakażeń, w drugiej kolejności przez szpitale, w trzeciej niestety dotknęła osób, które nie poraziły sobie z covidem powoli wygasają” – powiedział rzecznik resortu zdrowia.

Andrusiewicz poinformował, że „dziś w skali kraju mamy 30,5 zakażenia na 100 tys. mieszkańców”. „We wtorek mówiłem, że mamy województwa powyżej 50 zakażeń. Dziś już ich nie ma. Województwem z największą liczbą zakażeń jest woj. śląskie na poziomie 43 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Na drugim biegunie mamy woj. warmińsko-mazurskie, podlaskie i podkarpackie, gdzie z zakażeniami zeszliśmy poniżej 20 osób na 100 tys. mieszkańców” – wymienił Andrusiewicz. (PAP)

mgw/ krap/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -