wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAAmerykaTrwa loteria wizowa DV-2025

Trwa loteria wizowa DV-2025

4 października rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji loterii wizowej, czyli Diversity Visa 2025 (DV-2025). Zgłoszenia udziału w programie wizowym DV-2025 można składać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez stronę dvprogram.state.gov. Termin na zgłoszenie upływa we wtorek, 7 listopada 2023 r.

Dzięki loterii wizowej można wygrać Zieloną Kartę dla siebie i rodziny. Fot. Archiwum WEM

Warto wiedzieć, że wysłanie zgłoszenia do programu DV poprzez stronę rządową jest zawsze bezpłatne. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia oznacza dyskwalifikację uczestnika. Zgłoszenia elektroniczne, które dotarły po czasie, oraz zgłoszenia listowne nie będą przyjmowane. Jeśli ktoś brał udział w poprzednich edycjach i nie został wylosowany, może ponowić zgłoszenie.

Nie należy czekać z wypełnieniem zgłoszenia do ostatnich dni okresu rejestracji, kiedy zwiększony napływ zgłoszeń może spowodować opóźnienia w funkcjonowaniu strony internetowej. Zgłoszenie należy wysłać używając zaktualizowanej przeglądarki. Ambasada USA w Polsce ostrzega, że przy korzystaniu ze starszych przeglądarek (np. Internet Explorer 8) mogą pojawić się problemy z internetowym systemem DV.

Do zgłoszenia należy dołączyć aktualną fotografię z ostatnich 6 miesięcy dla każdego członka rodziny. Nie można wykorzystać fotografii z poprzednich zgłoszeń. Stara, nieaktualna fotografia może być powodem późniejszej odmowy wizy. Wysyłając zgłoszenie należy się upewnić, że wypełnione dane osobowe wszystkich członków rodziny są poprawne i kompletne. Pomyłki w ważnych danych osobowych mogą później być powodem odmowy przyznania wizy. Należy zachować (wydrukować) stronę z unikalnym numerem potwierdzającym złożenie zgłoszenia. Brak tej informacji uniemożliwi dostęp online do systemu, za pośrednictwem którego będą przekazywane informacje o statusie zgłoszenia. Należy również zachować dostęp do adresu email podanego w zgłoszeniu E-DV.

Po wysłaniu kompletnego zgłoszenia na ekranie powinno pojawić się potwierdzenie zawierające nazwisko uczestnika oraz unikalny numer potwierdzenia. Należy wydrukować i zachować potwierdzenie.

Od 4 maja 2024 r. można będzie sprawdzić status swojego zgłoszenia w systemie Sprawdzenie Statusu Uczestnika (Entrant Status Check) na stronie dvprogram.state.gov. Warto podkreślić, że jedyną możliwością sprawdzenia wyników loterii wizowej jest formularz internetowy. Każda wiadomość mailowa z informacją o wygranej i informacjami o wymaganych opłatach jest oszustwem!

Jeśli ktoś zostanie wylosowany, to w terminie pomiędzy 1 października 2024 a 30 września 2025 zostanie wyznaczony termin rozmowy z konsulem (tzw. interview). Wcześniej uczestnik będzie musiał zgromadzić komplet dokumentów, a także przyjąć niezbędne szczepienia (jeśli ich nie przyjął wcześniej) oraz zrobić badania lekarskie.

Więcej informacji oraz instrukcje dla uczestników programu DV-2025 są dostępne na stronie internetowej Departamentu Stanu https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html.

opr. JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -