czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaRhode IslandTowarzystwo Kazimierza Pułaskiego w Central Falls włączyło się w pomoc dla Ukrainy

Towarzystwo Kazimierza Pułaskiego w Central Falls włączyło się w pomoc dla Ukrainy

Towarzystwo Kazimierza Pułaskiego w Central Falls, RI włączyło się w akcję pomocy ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainę i zorganizowało zbiórkę funduszy na ten cel.

27 marca w siedzibie organizacji przeprowadzono zbiórkę oraz loterię, z której dochód przeznaczono na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Fot. Archiwum Towarzystwa Kazimierza Pułaskiego

Centralnym punktem akcji była impreza, która miała miejsce w siedzibie organizacji przy Roosevelt Avenue 27 marca. Pod koniec spotkania odbyła się loteria fantowa. Do wylosowania było ponad sto fantów, głównie alkoholi, koszyków ze słodyczami, bonów podarunkowych i innych rzeczy przekazanych przez miejscowe sklepy, salony fryzjerskie, instytucje, różnego rodzaju biznesy, a także osoby indywidualne.

Na miejscu można było też składać dotacje w formie czeków i gotówki. Organizatorzy zapewnili poczęstunek składający się w większości z polskich dań i produktów. Sala udekorowana była na żółto-niebiesko, czyli w barwach Ukrainy.

Akcja zbierania donacji rozpoczęła się już 27 lutego, a czeki na pomoc dla Ukrainy napływały jeszcze przez szereg dni po zakończeniu imprezy. Przewiduje się, że suma zebranych funduszy wyniesie ponad 12 tysięcy dolarów. Pieniądze zostaną przekazane do Caritas Polska, największej organizacji charytatywnej w kraju, która od samego początku wojny pomaga uchodźcom i wysyła pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Kazimierz Wierzbicki

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -