wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaZnani i LubianiTomasz Kot w hollywoodzkiej produkcji

Tomasz Kot w hollywoodzkiej produkcji

Mimo że „Zimna wojna” nie zdobyła Oskara, to można śmiało stwierdzić, że zwróciła uwagę hollywoodzkich twórców na polskie współczesne kino i na polskich aktorów. Początkowo w amerykańskich mediach najczęściej pojawiało się nazwisko odtwórczyni głównej roli Joanny Kulig, jednak również dla partnerującego jej Tomasza Kota rola w „Zimnej wojnie” okazała się przepustką do światowego kina.

Tomasz Kot (z lewej) z reżyserem „Zimnej wojny” Pawłem Pawlikowskim i Joanną Kulig. Fot. Archiwum WEM

Pod koniec czerwca pojawiła się oficjalna informacja, że polski aktor dostał angaż w hollywoodzkiej produkcji. Tomasz Kot wcieli się w genialnego serbskiego naukowca, Nikolę Teslę, w biograficznym filmie, za którego reżyserię będzie odpowiadał Anand Tucker, twórca takich filmów jak „Dziewczyna z perłą” czy „Oświadczyny po irlandzku”.

Reżyser podobno od początku nie miał wątpliwości, kto powinien wcielić się w główną rolę w produkcji. – Nikola Tesla był jednym z najbardziej wpływowych i ważnych umysłów […] Był także głęboko złożonym i wyjątkowym człowiekiem. Tomasz jest znakomitym aktorem, a kiedy zobaczyłem jego niezwykły występ w „Zimnej wojnie”, nie miałem wątpliwości co do tego, kto powinien zagrać Teslę – powiedział w rozmowie z portalem Deadline, który jako pierwszy podał informację o angażu polskiego aktora.

„Szanowni! Szczęśliwy jestem baaardzo, a serce mi bije tak samo jak przed Skazanym na bluesa i Bogami! Jest moc!” – napisał Tomasz Kot na Instagramie, informując o roli. To będzie kolejna główna rola Kota w filmie biograficznym, który w polskich produkcjach wcielał się już w tak kultowe postaci jak Ryszard Riedel („Skazany na bluesa”) czy Zbigniew Religa („Bogowie”).

Zdjęcia do filmu o Tesli ruszają jesienią. Trzymamy kciuki za sukces filmu i naszego rodaka!

opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -