wtorek, 21 września, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutTerry Gerratana uhonorowana za działalność na rzecz polsko-amerykańskiej społeczności

Terry Gerratana uhonorowana za działalność na rzecz polsko-amerykańskiej społeczności

W środę, 19 czerwca, przedstawiciele organizacji polonijnych z New Britain i z całego stanu Connecticut zebrali się w sali balowej Crystal Ballroom, aby uczcić 25 lat działalności społeczno-politycznej senator stanowej Theresy „Terry” Bieliński Gerratana.

Senator Gerratana otrzymała pamiątkowy wazon z polskim orłem od prezesa Polonia Business Association Adriana Barona

Gerratana znajduje się w szczytowym punkcie swojej kariery politycznej, tak więc nie było zaskoczeniem, gdy liczny tłum wypełnił salę balową, aby uczcić jej zawodowe osiągnięcia. Terry Gerratana jest byłym członkiem Senatu w stanie Connecticut, reprezentowała szóstą dzielnicę stanową od 2011 do 2019 r., służyła też w Izbie Reprezentantów w Connecticut w latach od 1993 do 2003 r., a w latach od 2007 do 2010 r. była komisarzem Państwowej Komisji Wyborczej.

Na początku tego roku Terry Gerratana opuściła Senat, aby dołączyć do administracji gubernatora Neda Lamonta jako starszy doradca w urzędzie zdrowia, strategii i opieki zdrowotnej, gdzie będzie kontynuować pracę nad reformą opieki zdrowotnej i pomocą osobom niepełnosprawnym.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło działaczy Partii Demokratycznej, pojawili się zastępca gubernatora Susan Bysiewicz, były mówca Izby Reprezentantów w Connecticut Christopher Donovan, przedstawiciele stanu: Peter Tercyak i Robert Sanchez, były burmistrz New Britain Donald DeFronzo oraz obecny kandydat z ramienia Partii Demokratycznej na stanowisko burmistrza w New Britain Christopher Porcher.

Była senator stanowa Beth Bye powiedziała zgromadzonym gościom, że samochód Terry Gerratana zawsze można było znaleźć zaparkowany na miejscu parkingowym na Kapitolu, ponieważ Terry była tak bardzo oddana swojej pracy i służbie publicznej. Prezes Stowarzyszenia Biznesmenów Polonijnych Adrian Baron oraz Konsul Honorowy RP w Connecticut Darek Barcikowski, uhonorowali panią Gerratana za jej poparcie okazywane polsko-amerykańskiej społeczności i regularną obecność na polonijnych wydarzeniach, takich jak Festiwal Małej Polski w New Britain czy festiwal dożynkowy w New Britain, brała też czynny udział w dorocznych Polskich Dniach na Kapitolu i była gościem honorowym zeszłorocznego konkursu Miss Polonia CT. Polska społeczność bardzo licznie pokazała swoją dumę z osiągnięć i charakteru pani Gerratana, bowiem na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Fundacji, Kongresu Polonii Amerykańskiej w CT, organizacji Miss Polonia Connecticut, Rady Polonii Amerykańskiej i wielu innych organizacji.

Powołując się nie tylko na swoje polskie korzenie, ale również na sentyment do lokalnej Polonii, Gerratana zadeklarowała, że nadal będzie obecna wśród lokalnej społeczności. Terry Gerratana dowodzi, że polskość nosi się w sercu, a nie na papierze.

Asha Lassen
Fot. Asha Lassen, Frank Gerratana

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułWielkie plany Polonii w Miami
Następny artykułPolonijna debata

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -