niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaWiadomościPolskaTatry: po przerwie ruszają wyciągi na Kasprowym Wierchu

Tatry: po przerwie ruszają wyciągi na Kasprowym Wierchu

Po przerwie spowodowanej wysokim zagrożeniem lawinowym, od wtorku rusza kolej linowa na Kasprowy Wierch oraz wyciąg narciarski w Kotle Gąsienicowym – poinformowały Polskie Koleje Linowe (PKL). Od środy ma ruszyć także wyciąg na Hali Goryczkowej.

Otwarta trasa dla narciarzy w Kotle Gąsienicowym na Kasprowym Wierchu, 14 stycznia. Fot. PAP/Grzegorz Momot

„Od wtorku ponownie ruszy kolej na Kasprowy Wierch. Otwarta zostanie także trasa w Kotle Gąsienicowym, na którą zapraszamy wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Trasę w Dolinie Goryczkowej przygotowujemy do jazdy. Jeśli pogoda dopisze, uruchomimy ją już w środę” – czytamy w komunikacie operatora kolejek linowych na Kasprowym Wierchu.

Władze PKL apelują, aby szusować na nartach tylko po wyznaczonych trasach. W Tatrach nadal obowiązuje czwarty, wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Wyjeżdżając poza trasy można z łatwością w takich warunkach uruchomić lawinę śnieżną.

Z powodu wysokiego zagrożenia lawinowego od soboty zamknięty dla ruchu turystycznego i narciarskiego jest cały obszar Tatr. O zamknięcie szlaków zawnioskowało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Szymon Bafia/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -