środa, 22 marca, 2023
Strona głównaWiadomościPolskaPrezydent RP wręczył postanowienia o mianowaniu nowemu Dowódcy Generalnemu RSZ oraz Dowódcy...

Prezydent RP wręczył postanowienia o mianowaniu nowemu Dowódcy Generalnemu RSZ oraz Dowódcy WOT

6 lutego w Pałacu Prezydenckim odbyła się ceremonia wręczenia przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, który z racji sprawowanej funkcji jest też Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, postanowienia o mianowaniu na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generałowi broni Wiesławowi Kukule oraz na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej generałowi brygady Maciejowi Kliszowi. W uroczystości udział wziął także wicepremier i szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.

Prezydent RP wręczył postanowienia o mianowaniu na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generałowi broni Wiesławowi Kukule oraz na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej generałowi brygady Maciejowi Kliszowi. Fot. MON

Podczas uroczystości prezydent odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski generała Jarosława Mikę, kończącego kadencję na stanowisku Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

To jeden z najważniejszych momentów w działalności i funkcjonowaniu Wojska Polskiego na przestrzeni ostatnich lat. Zmiana na stanowisku dowódcy generalnego rodzajów Sił Zbrojnych i zmiana dowódcy jednego z najważniejszych rodzajów sił zbrojnych. To bardzo podniosły moment. Niezwykle wyraziście ważny w kontekście rzeczywistości, która nas otacza – stwierdził prezydent RP.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -