sobota, 18 maja, 2024

„Tajemniczy Oficer”

Jak opowiadać dzieciom i młodzieży o najnowszej historii Polski w sposób interesujący i zachęcający do dalszego, samodzielnego zdobywania wiedzy na ten temat? Książka opowiadająca o szpiegowskiej misji i brawurowej ucieczce gen. Ryszarda Kuklińskiego ps. Jack Strong może stać się początkiem wyjątkowej, historycznej podróży. Książkę można pobrać za darmo w postaci e-booka lub audiobooka. A jak wszystko się zaczyna?

„Tajemniczy Oficer” opowiada o losach gen. Kuklińskiego. Fot. materiały prasowe

Bohaterem jest 12-letni Michael, który zupełnie niespodziewanie spędza kilka wakacyjnych dni ze swoją polską rodziną w Warszawie, kiedy jego rodziców zatrzymują w Nowym Jorku sprawy zawodowe. Chłopiec zupełnie nie spodziewa się, że obce miasto tak poruszy jego wyobraźnię, kiedy z kuzynką Kasią w roli przewodnika powoli odkrywa losy sierpniowej Warszawy. A brawurowa historia tajemniczego oficera sprawia, że długo nie może zmrużyć oka…

„Tajemniczy Oficer” to książka skierowana do dzieci i młodzieży, szczególnie tych urodzonych poza granicami Polski, przygotowana przez Muzeum Izba Pamięci Generała Kuklińskiego w listopadzie tego roku. Przybliża najnowszą, powojenną historię Polski poprzez pryzmat losów oficera Sztabu Generalnego Ryszarda Kuklińskiego. Autorem książki jest Jan Łada, kustosz Izby Pamięci Generała Kuklińskiego, który wielokrotnie już przedstawiał losy tajnej misji „Jacka Stronga” najbardziej wymagającym odbiorcom – tym odwiedzającym muzeum z rodzicami!

Publikacja jest już dostępna w postaci e-booka (z pięknymi, subtelnymi grafikami) oraz audiobooka w polskiej i angielskiej wersji językowej – dzięki czemu kolejne pokolenia Polonii mogą poznać najnowszą historię Polski bez względu na poziom znajomości języka polskiego. Audiobook w wersji polskojęzycznej czyta Filip Frąckowiak, dyrektor Muzeum Izba Pamięci Generała Kuklińskiego. Po angielsku historię „Jacka Stronga” przybliża młodym czytelnikom Philip Lenkovsky, hollywoodzki aktor od kilku lat mieszkający w Warszawie.

Rodzice, którzy chcą przybliżyć najnowszą historię Polski swoim dzieciom, oraz wszyscy zainteresowani tą nową pozycją mogą bezpłatnie pobrać e-book czy audiobook wchodząc na stronę: https://www.generalkuklinski.com/audiobook-ebook/

Projekt ten sfinansowany został ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zdania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -