sobota, 27 listopada, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaSzef MSZ spotkał się z nowym ambasadorem Chin w Polsce

Szef MSZ spotkał się z nowym ambasadorem Chin w Polsce

Szef MSZ Zbigniew Rau spotkał się w czwartek z nowym ambasadorem Chin w Polsce Sun Linjiang; podczas rozmowy minister podkreślił bardzo dobrą dynamikę relacji dwustronnych z Chinami, pomimo negatywnych skutków pandemii – poinformował polski resort dyplomacji.

Minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau podczas debaty w ramach 8. edycji Warsaw Security Forum, organizowanego przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego, 5 października, w Warszawie. Fot. Mateusz Marek/PAP

Jak podkreślono w komunikacie MSZ, Sun Linjiang rozpoczyna urzędowanie w Polsce i spotkanie z Rauem było pierwszą rozmową po objęciu przez ambasadora funkcji w Polsce.

„W czasie rozmowy minister Rau podkreślił bardzo dobrą dynamikę relacji dwustronnych z Chinami, pomimo negatywnych skutków pandemii. Omówiono stan relacji politycznych, w tym kontakty na najwyższych szczeblach państwowych oraz przygotowania do III Komitetu Międzyrządowego, którego realizacja zaplanowana jest grudzień tego roku” – czytamy.

Poruszono także najważniejsze elementy współpracy gospodarczej Polski i Chin, które – co podkreślił minister Rau – powinny być oparte na wzajemności, równym dostępie do rynków i niedyskryminacji – głosi komunikat MSZ.

Podczas spotkania omówiona została także kwestia bezpieczeństwa w regionie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji na wschodniej granicy Polski.

Karol Kostrzewa/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -