piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaSzczepionka Pfizer będzie testowana na polskich dzieciach

Szczepionka Pfizer będzie testowana na polskich dzieciach

Koncern farmakologiczny Pfizer na początku czerwca poinformował o rozpoczęciu drugiej fazy badań klinicznych nad swoją szczepionką przeciw COVID-19 z udziałem dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat. Badania mają być prowadzone w USA, Finlandii, Hiszpanii i Polsce. Weźmie w nich udział 4,5 tysiąca dzieci.

W ramach kolejnej fazy badań klinicznych szczepionka Pfizer będzie podana 4,5 tys. dzieci w wieku od  6 miesięcy do 11 lat. Fot. Archiwum WEM

Rzecznik producenta szczepionek poinformował, że pierwsze wyniki badań mają być znane we wrześniu, a kolejne – w październiku i listopadzie. Z informacji firmy Pfizer wynika także, że pierwsza faza testów w USA z udziałem 144 dzieci w tym przedziale wiekowym wykazała silną odpowiedź układu odpornościowego i nie wykazała problemów z bezpieczeństwem.

We wtorek, 8 czerwca, ukazała się informacja o podaniu w ramach badań szczepionki pierwszemu dziecku w Polsce. „Dzisiaj Zosia lat 6 otrzymała szczepionkę mRna w ramach badania klinicznego Pfizer. Chronimy zdrowie Zosi i dokładamy cegiełkę do walki z pandemią – dzięki dzieciom biorącym udział w badaniu szczepionka będzie zarejestrowana i udostępniona dzieciom na całym świecie!” – poinformowała na Twitterze Elżbieta Brzozowska, wiceprezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka i Fundacji Zdrowie i Edukacja Ad Meritum. Tym samym 6-letnia Zosia jest najmłodszą zaszczepioną osobą w Polsce.

W USA co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już prawie 7 milionów nastolatków. Natomiast w Polsce 7 czerwca ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko Covid-19 młodzieży w wieku od 12 do 15 lat.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -