niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutŚwiąteczny kiermasz w Hartford

Świąteczny kiermasz w Hartford

Gildia Pań działająca przy kościele św. Cyryla i Metodego w Hartford oraz Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. wspólnie organizują Świąteczny Kiermasz, który odbędzie się w sobotę, 19 listopada w godzinach od 9:00 do 15:00.

Od lewej: Gini Pudlo, Święty Mikołaj i Fran Pudlo witają gości podczas kiermaszu świątecznego w zeszłym roku. Fot. Fran Pudlo

Kiermasz odbędzie się w dolnej sali kościoła św. Cyryla i Metodego, który znajduje się przy 63 Popiełuszko Court, bezpośrednio za plebanią przy 55 Charter Oak Avenue i po drugiej stronie ulicy od Domu Narodowego (należy pamiętać, że Popiełuszko Court jest ulicą jednokierunkową i trzeba dojechać od ulicy Wyllys). Wejście dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych (winda), w pomieszczeniu zostały zainstalowane również urządzenia dezynfekujące. Wstęp na kiermasz jest bezpłatny.

Podczas świątecznego kiermaszu do nabycia będzie wiele polskich potraw, takich jak pierogi (sprzedawane po 10 szt.), kiełbasy, domowe wypieki i pączki. Dostępne będą też kosze upominkowe, polskie gadżety, wyroby lokalnych rzemieślników – m.in. ręcznie robiona biżuteria vintage, miody, wyroby z wełny oraz koronkarskie itp. Można będzie się zaopatrzyć również w opłatki oraz nabyć książkę z tradycyjnymi polskimi przepisami, wydaną przez Klub Kultury Polskiej Greater Hartford, Inc. pt. „Favorite Recipes”. Kiermaszowi towarzyszyć będzie pokaz szopek krakowskich.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na projekty realizowane przez Gildię Pań oraz częściowo na stypendium Jennie Marconi-Javorski.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 860.659.0356 lub pisząc na adres: francespudlo@att.net.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -