niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusetts16. edycja Festiwalu Krakus Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee

16. edycja Festiwalu Krakus Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee

W ostatnią sobotę października w Ludlow Country Club odbył się doroczny Festiwal Krakus. Była to już 16. edycja tej cyklicznej imprezy, organizowanej przez Polskie Centrum Naukowe w Chicopee i będącej głównym wydarzeniem w ciągu roku, z którego fundusze zasilają działalność tej instytucji.

Bankiet był okazją do docenienia zaangażowania osób, które przez swą pracę i poświęcany czas wiele dobrego wnosiły i nadal wnoszą w życie lokalnej i polonijnej społeczności. W tym roku nagrodę Polish Heritage Award przyznano dwóm osobom. Pierwszym z laureatów został prezydent Polskiego Centrum Ronald Lech, uhonorowany za lata pracy na rzecz tej instytucji. Podkreślono, że to dzięki jego znajomości historii Polski i Polonii oraz polskiej kultury odwiedzający Polskie Centrum mogą lepiej poznać i docenić swoje dziedzictwo i osiągnięcia przodków. Polish Heritage Award wręczono też Kathleen Keating, SSJ, którą doceniono za wizję i dalekowzroczność w tworzeniu polskiej instytucji na kampusie Elms College oraz stworzenie możliwości jej rozwoju, dzięki czemu Polskie Centrum stało się unikalnym w skali kraju ośrodkiem polskiej kultury i muzeum zachowującym dziedzictwo Polaków w USA.

Z dużym entuzjazmem przez uczestników imprezy został przyjęty tegoroczny program artystyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport, CT. Tancerze zaprezentowali kilka układów tanecznych, które nagrodzono gromkimi oklaskami, a najwięcej braw zebrali najmłodsi tancerze – grupa dziecięca „Polan”.

Na docenienie i wymienieni zasługuje też Bill Nareski – przedsiębiorca z New Hampshire, który był głównym sponsorem tegorocznego festiwalu.

Więcej informacji o Polskim Centrum Naukowym w Chicopee można znaleźć na stronie www.polishcenter.net

WEM
Fot. Archiwum Polskiego Centrum, PGSMA

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -