niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyStypendia na naukę w prywatnych szkołach?

Stypendia na naukę w prywatnych szkołach?

New Jersey wyda 250 milionów dolarów z funduszy podatników, aby uczniowie mogli uczęszczać do szkół prywatnych, jeśli taki będzie ich wybór. Zwolennicy szkół publicznych krytykują nowe przepisy.

Nowy program zakłada dofinansowania dla uczniów, którzy chcą się uczyć w prywatnych placówkach. Fot. Archiwum WEM

Nowe regulacje przyznają mieszkańcom ulgę podatkową z tytułu wpłat na rzecz organizacji, która następnie rozdzielałaby te pieniądze uczniom na stypendia umożliwiające naukę w szkołach prywatnych.

W programie obowiązywać ma górny limit dochodów – aby się zakwalifikować, uczniowie muszą pochodzić z gospodarstw domowych o dochodach do 4.3 razy wyższych niż federalne wytyczne dotyczące dochodu pozwalającego na zakwalifikowanie się na szkolny lunch po obniżonej cenie. To 248,196 dolarów na czteroosobową rodzinę. Aby szkoły mogły wziąć udział w programie, muszą znajdować się w New Jersey i uczestniczyć w federalnym programie bezpłatnych obiadów i tych o obniżonych kosztach.

Ustawa New Jersey Student Support Act wspierana jest przez demokratów. – Celem tej ustawy jest stworzenie każdemu możliwości rozwoju w najlepszym dla niego środowisku – powiedział Avi Schnall, jeden ze sponsorów ustawy.

Krytycy uważają, że fundusze pochodzące z pieniędzy publicznych powinny w pierwszej kolejności wspierać szkolnictwo publiczne i że nowe regulacje to ukryte wsparcie dla prywatnych placówek.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -